Dzieje świecy

Tłumaczenie: Stanisław Kalinowscy
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasycy Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The chemical history of a candle
chemia, spalanie,
popularnonaukowa
hunter

Zbiór sześciu wykładów powstał z cyklu cenionych odczytów, wygłoszonych przez Faradaya w Royal Institution w Londynie.

Paulina | 2015-08-17

Krótka książka utrzymana w gawędziarskim stylu (zgodnie z zamierzeniem autora) przedstawia kompletny stan wiedzy na temat spalania świecy w 1861 roku. Wiedza, choć dziś już niekompletna, to nadal aktualna, sposób jej przekazania - ponadczasowy. Książka inspiruje do zgłębiania chemii i fizyki, ale także do trenowania wystąpień publicznych, prezentując sobą samą, jak względnie trudny i mało intuicyjny materiał może być przedstawiony w sposób ciekawy i zachęcający do dalszej lektury.
W skrócie, życzyłabym sobie takich lekcji w szkole i wykładów na studiach, jakie są w tej książce.

vitis | 2013-05-03

Jak dla mnie rewelacyjna. Prosta, przystępna, ale odkrywcza.

nodir | 2016-07-04
Przeczytana: 25 lipca 2016