Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dialogi...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ego
83-917171-2-7
marsilje

Psychoterapeuci podpowiadają, jaką drogą pójść w sytuacji, gdy "dziecko, które dotąd się w nas wpatrywało z pełną akceptacją, zaczyna nas bacznie i krytycznie obserwować. Z pozycji jedynego autorytetu z dnia na dzień lądujemy na cenzurowanym, a w oczach nastolatka widzimy niewypowiedzianą pretensję: Co ty mi właściwie masz do powiedzenia?!". A. Jasińska pyta psychologów, jak rozmawiać z dzieckiem, które nim być przestaje i jest właściwie już innym człowiekiem.

źródło opisu: Ego, 2004

źródło okładki: okładka autorska

Daria | 2011-05-12
Na półkach: Przeczytane, "Posiadam"
Przeczytana: 27 kwietnia 2011

Książka mi się podobała. Napisana prostym językiem, zrozumiała dla wszystkich. To pozycja nie tylko dla rodziców, ale również dla nastolatków - obie strony mogą się czegoś ciekawego o sobie dowiedzieć. Poruszane są tu sprawy np. kieszonkowego dla dzieci lub wspólnych wyjazdów ze znajomymi pod namiot. Polecam ;)

Marta B | 2011-07-20
Przeczytana: 19 września 2005

Dobra książka, przeczytana potajemnie z czasowej fascynacji pracą mamy (pedagoga).

Annie | 2011-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2011

Książka zdecydowanie warta przeczytania mimo że jednym z autorów jest Andrzej Samson, który obecnie przebywa w więzieniu. Niemniej jednak w tej książce od strony życiowo - psychologicznej znajdziemy wiele dobrych wskazówek.

Aneta Ana | 2016-11-28

Mam psychiczny opór przed zajrzeniem do tej książki ze względu na jednego z autorów, choć prace Eichelberga bardzo sobie cenię. Czy warto go pokonywać?

Agnieszka | 2017-07-03
Przeczytana: 25 czerwca 2017