Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu

Okładka książki Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu Wojciech Eichelberger, Andrzej Samson
Okładka książki Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu
Wojciech EichelbergerAndrzej Samson Wydawnictwo: Ego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ego
2004-01-01
2004-01-01
83-917171-2-7
stosunki interpersonalne wychowanie

Okładka książki Trudne związki Wojciech Eichelberger, Małgorzata Szcześniak
Trudne związki Wojciech Eichelberg...
Okładka książki Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć Wojciech Eichelberger, Alina Gutek
Patchworkowe r... Wojciech Eichelberg...

Okładka książki Płeć mózgu. O prawdziwej różnicy między mężczyzną a kobietą David Jessel, Anne Moir
Płeć mózgu. O ... David Jessel, Anne ...
Okładka książki Język dwulatka Melinda Blau, Tracy Hogg
Język dwulatka Melinda Blau, Tracy...
Okładka książki Talki w wielkim mieście Monika Piątkowska, Leszek K. Talko
Talki w wielki... Monika Piątkowska,&...
Okładka książki Wychowanie przez czytanie Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Wychowanie prz... Irena Koźmińska, El...
Okładka książki Dobra miłość - co robić aby nasze dzieci miały udane życie Wojciech Eichelberger, Andrzej Samson
Dobra miłość -... Wojciech Eichelberg...

Każdy rodzic powinien ją przeczytać, przed wejściem dziecka w okres dojrzewania.

Książka jest oczywistą oczywistością, znudziła po pierwszych kilku stronach i jak można się domyślić nie wniosła nic nowego.
Zbiór podstawowych informacji dla rodziców.

Zbiór podstawowych informacji dla rodziców.

Chciałem ocenić książkę... zaglądam na portal, a tu informacje na temat Andrzeja Samsona... no cóż - bardzo smutne kim okazał się autor, ale nie umniejsza to książce. Nawet bez komentarza warto przeczytać same przykładowe rozmowy dzieci z rodzicami. Po co? Żeby zobaczyć jak można rozmawiać. A ten sposób - niezależnie od tego, kim są autorzy - jest wart wprowadzania w życie.

Daje do myślenia i stosowania. Pisałem niedawno o rozmawianiu w domu i to teraz leży mi na sercu. Wiele rad w książce warte jest zapamiętania i stosowania.

Mam psychiczny opór przed zajrzeniem do tej książki ze względu na jednego z autorów, choć prace Eichelberga bardzo sobie cenię. Czy warto go pokonywać?

Dobra książka, przeczytana potajemnie z czasowej fascynacji pracą mamy (pedagoga).

Książka zdecydowanie warta przeczytania mimo że jednym z autorów jest Andrzej Samson, który obecnie przebywa w więzieniu. Niemniej jednak w tej książce od strony życiowo - psychologicznej znajdziemy wiele dobrych wskazówek.

Książka mi się podobała. Napisana prostym językiem, zrozumiała dla wszystkich. To pozycja nie tylko dla rodziców, ale również dla nastolatków - obie strony mogą się czegoś ciekawego o sobie dowiedzieć. Poruszane są tu sprawy np. kieszonkowego dla dzieci lub wspólnych wyjazdów ze znajomymi pod namiot. Polecam ;)

• Psychologia
  • Poradniki
  • 2007
  • Psychologia i pedagogika

Dodaj cytat z książki Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu