Czarna Księga Sekretów

Okładka książki Czarna Księga Sekretów F.E. Higgins
Okładka książki Czarna Księga Sekretów
F.E. Higgins Wydawnictwo: Cykl: Opowieści ze Złowrogiego Miasta (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Opowieści ze Złowrogiego Miasta (tom 1)
2009-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Na półkach: , , , , , ,

Nie spodziewałam się, że książka będzie aż tak ciekawa. Coś całkiem innego niż te, które do tej pory czytałam.
Do tego mroczne klimaty i tajemnice, a początek już daje popis wyobraźni.
Nie mogłam się od niej oderwać i doczekać się jaki będzie koniec ;).
Gorąco polecam!

Do tego mroczne klimaty i tajemnice, a początek już daje popis wyobraźni.
Nie mogłam się od niej oderwać i doczekać się jaki będzie koniec ;).
Gorąco polecam!

każdy z nas skrywa jakąś mroczną tajemnicę, potrzeba wyjątkowej osoby, aby dla ukojenia swojej zmęczonej duszy, wybebeszyć wszystko na wierzch. A co byście powiedzieli, na to, że ktoś słono zapłaci za wasze wyznania, pod warunkiem, że odnotuje je na jednej z czystych stron CZARNEJ KSIĘGI SEKRETÓW ??

Muszę przyznać, że pozycja stała na moim regale na prawdę długi czas zanim się zdecydowałam po sięgnięcie po nią. Nie wiem czy się zawiodłam wnętrzem czy może najprościej w świecie nie odpowiedziała moim oczekiwaniom.
Nie powiem jednak, że nie odczuwałam swego rodzaju satysfakcji kiedy po nią sięgałam. Była przyjemna, dość lekka (nie licząc pewnych scen tudzież wątków) i zdecydowanie inna od wszystkich o jakich kiedykolwiek słyszałam.
Podobała mi się, jednak akcja toczyła się zbyt szybko moim zdaniem, dużo rzeczy działo się w krótkim czasie. Tak się przynajmniej czuło.
Całokształtem jednak podobała mi się, na pewno sięgnę po kolejną część.

Czasami człowiek musi odpocząć, uśmiechać się , zrelaksować , zabawić , przegryść coś słodkiego i przestać ciągłych analiz. I dokładnie taka jest ta książka, i właśnie tak się poczułam. Bardzo polecam i zapraszam na chwilkę relaksu ;)

Wspaniała, trochę mroczna książka opowiadająca o walce z ludzkim okrucieństwem.

Wspaniała, trochę mroczna książka opowiadająca o walce z ludzkim okrucieństwem.

Ta książka jest niesamowita! To takie połączenie horroru i kryminału [tylko nie takie straszne] i oczywiście akcji [podpalanie,handel nieboszczykami i morderstwa] Polecam każdemu kto chce się oderwać od rutyny!

Rodzicu, jeśli po mojej opinii nie jesteś pewien czy kupić to dziecku , to rozwiej wszelkie wątpliwości! Ja , przeczytałam ją jak miałam 10 lat , i nawet nie mrugnęłam okiem. Jednak przesadziłam ;)

Całkiem niepozorna, a zaskakująco wciągająca.

Całkiem niepozorna, a zaskakująco wciągająca.

Czarna Księga Sekretów jest bardzo mroczna. To połączenie fantastyki i baśni z horrorem w gotyckim klimacie. Takiego połączenia nie powstydziliby się bracia Grimm – ich baśnie też mają niepowtarzalny klimat. Trudno określić do jakiego czytelnika skierowana została ta opowieść. Myślę, że równie dobrze przy jej lekturze będzie się bawił dziesięciolatek, jak i osoba znacznie starsza. To stanowi o uniwersalności tej historii i tak, jak bajki czy baśnie nadają się dla każdego, kto ma w sobie trochę z dziecka.

Atmosfera w stylu powieści Dickensa. Książka oryginalna i niezwykle wciągająca: mówi o sprawach tak ważnych, jak wolność i prawda. Historia, która pochwyci cię w swoje szpony.

Narracja tej krótkiej powieści zasługuje na uwagę. Mamy więc narrację pierwszoosobową, zastosowaną w przypadku wspomnień Ludlowa i grzesznych wyznań osób, które sprzedają tajemnice; a także trzecioosobową z wszechwiedzącym narratorem.

Całkowicie fantastyczna i nieprawdopodobna historia ożywa dzięki postaciom, które nie są kryształowe, mają swoją ciemną stronę. Wydają się przez to bardziej ludzcy, bardziej prawdziwi, nie wydumani. Czyż każdy z nas nie ma ukrytego we własnym sumieniu czynu, czy grzeszku, który chętnie oddałby, nawet za darmo, byle tylko przestał ciążyć.

Czarna Księga Sekretów to bardzo ciekawa opowieść, która dostarczy wam dobrej rozrywki, ale także może spowodować ciarki na plecach i gęsię skórkę.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/08/23/czarna-ksiega-sekretow-fiona-e-higgins/

Wciągająca, kartki przewracają się same :)

Wciągająca, kartki przewracają się same :)

Ciekawa, ale bez rewelacji. Raczej dla młodzieży

Ciekawa, ale bez rewelacji. Raczej dla młodzieży

• 2011
  • Sprzedam

Dodaj cytat z książki Czarna Księga Sekretów