Altera Roma. Święte miejsca Krakowa

978-83-7318-913-3
Kraków, historia, zabytki
historia
Ellenai

Kraków "drugim Rzymem" nazwano już przed wiekami. To miasto symbol, uosabiające polską tożsamość narodową, kolebka polskiej kultury chrześcijańskiej. Książka Michała Rożka - wielkiego miłośnika i znawcy Krakowa - prowadzi nas tym razem do wybranych miejsc świętych, miejsc słynących z kultu przed laty, dziś często zapomnianych, i obecnych, jakim jest sanktuarium w Łagiewnikach. To właśnie Cracovia Sacra kształtowała religijną osobowość Karola Wojtyły, który z Krakowem związał się przez równe czterdzieści lat i dzięki któremu dziś nosi ono nazwę "miasta papieskiego".

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=41739

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=41739