Ulica Żółwiego Strumienia

Wydawnictwo: Dom Książki
pisarze, emigracja, USA, pamiętniki
nikita181

Ulica Żółwiego Strumienia to fascynująca autobiograficzna opowieść Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm, pisarki i dziennikarki, zaufanej sekretarki Melchiora Wańkowicza w ostatnich latach jego życia, znawczyni twórczości znakomitego pisarza. Książka ta ukazuje osobę mądrą, myślącą, ciekawą świata i ludzi, życzliwą. Uczy spojrzenia na własne życie z dystansem i ciepłem, akceptacji ludzi i świata, dostrzegania dobra.

źródło opisu: Dom Książki, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

KoKo | 2015-09-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Na początku zniechęciły mnie opisy stylu życia autorki, które były wyznaczane poprzez zabobony i pogańskie zwyczaje. Minusem dla mnie były również nagromadzone nazwisk, które przeciętnemu zjadaczowi chleba nic nie mówią, a tylko nużą czytelnika. Mimo tego 4.

Vicki | 2012-02-10
Przeczytana: 25 października 2011

Cudowna lektura! Dużo się dowiedzieć można i o Ameryce, i o Polsce lat 1970-1980 i wielu osobvach - lekko i trafnie przywołanych i naszkicowanych, i o samej Autorce. Potrafi ona utrzymać dystans do spraw i ludzi, wielkich z duzymi nazwiskami i tych, których polubiła. Lektura dla wielu koneserów, ale i dla kochających książki "do czytania". Naprawdę lektura dla każdego, co nie jest częste.

mariola | 2016-09-30
kajo47 | 2016-04-17