Mitologia Chin

Tłumaczenie: Wisława Szkudlarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mity i legendy świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Chinese Mythology
8371202296
mitologia, chiny, Derek Walters,
historia
Nightmare

Chiny są nie tyle krajem, ile światem narodów. Chociaż ich kultura przejęła wiele tradycji innych ludów, jest w niej coś niepowtarzalnego, prawie niedefiniowanego, natychmiast jednak rozpoznawanego jako chińskie. Dzięki długiej literackiej tradycji i trwałości ludowych zwyczajów oraz wierzeń mity i legendy Chin zachowały się do dziś. Mimo że drzwi do tej spuścizny dla człowieka Zachodu zawsze będą tylko lekko uchylone, ten leksykon pozwoli na choćby przelotne zerknięcie w tajemniczy świat chińskiej wyobraźni.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Rebis

Ensui-Szyszka | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

To nie jest odpowiednia pozycja dla kogoś, kto pierwszy raz styka się z mitologią chińską. Książka jest napisana w formie kiepskiego leksykonu, wszystkie historie są mocno streszczone, nierzadko urwane w wielu miejscach. Może zaspokoi to kogoś, kto chce sobie tylko przypomnieć, z czym mu się dana nazwa kojarzy, ale materiał jest ubogi i sam autor we wstępie podkreśla, że wyboru dokonał samodzielnie na podstawie popularności danych mitów/postaci/miejsc.

Aniela_Rose | 2015-04-17
Jimu | 2011-07-22