Dzikie noce

Tłumaczenie: Regina Gręda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "KIK (Klub Interesującej Książki)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Les nuits fauves
83-06-02468-0
miss_coco

Jest to wydana na początku lat 90-tych powieść oparta na historii z życia dwudziestoośmioletniego operatora filmowego, geja, zarażonego AIDS. Książka została zekranizowana wzbudzając we Francji sensację i skandal. Film uhonorowano Złotym Lwem w 1993 roku, a niedługo po otrzymaniu nagrody Cyril Collard zmarł na AIDS.

anamorphosee | 2013-12-30

"Składam się z kawałków samego siebie, rozpryśniętych, a potem posklejanych razem byle jak, bo trzeba przecież zachować wygląd ciała...". Właśnie tym, że była taka dosłowna, zrobiła na mnie wrażenie, do tego historia autora i film, który sam wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę dopełniają całości.

GrzesiekLepianka | 2013-05-23

Collard jest mocny, doslowny, dosadny, wyuzdany, zboczony, obsceniczny, wulgarny, gesty, szybki, nerwowy. ale potrafi byc poetycki, miekki, sentymentalny, zachwycajacy sie detalem, zauwazajacy niezauwazane i pomijane.
powiesc o dziwnym przyciaganiu i odpychaniu, o milosci i nienawisci, o uprawianiu i szukaniu seksu, o poszukiwaniach i ucieczkach, o obsesjach i lekach. i o odpowiedzialnosci i jej braku, o zaborczosci, potrzebie bliskosci i nieumiejetnosci zaspokojenia siebie i innych.
ksiazka o przekraczaniu granic i granice przekraczajaca.
jak dla mnie wybitna.

Znerwicowana | 2011-04-15

Dzikie Noce wręcz porażają realizmem. Wydaje się, że autor nie ma żadnych zahamowań. Wszystko jest ukazane takim jakim jest naprawdę, bez zbędnych upiększeń. Historia wydarzyła się naprawdę, jest to coś w rodzaju autobiografii. Książka jest realistyczna właśnie dlatego, że jest prawdziwa. Przeraża.

Kuroneko | 2011-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, LGBT
Przeczytana: 06 lutego 2012

Brutalnie realistyczna.

Ma Pi | 2014-05-01

książka może i niezgorsza, niestety, tłumaczenie pozostawia sporo do życzenia...

Dama | 2016-10-22
Na półkach: KIK, Przeczytane, Sfilmowane