Wielkopolskie damy

83-03-01497-8
Wielkopolska
historia
kamk

Autorka podąża szlakami wielkopolskich kobiet - dam z różnych epok. Po pierwsze, książkę bardzo dobrze się czyta. Biograficzna, bogata w szczegóły i ciekawostki. Już sam wstęp wciąga i zachęca, żeby zaglądać dalej, a dla kogoś, kto widział opisywane miejsca - to przemiły smaczek, bo czyta o zamkach, pałacach i miejscach, które zna. Polecam tym, którzy lubią poznawać historię poprzez losy ludzi ,a nie tylko fakty historyczne. Dużo wiadomości.

Anka | 2015-10-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2015

Niektóre opowieści bardzo powierzchowne,z innych więcej dowiadujemy się o mężach , kochankach, absztyfikantach niż o samych damach. Dużo nazwisk, długie zdania i przestarzałe słownictwo tworzą wrażenie zagmatwania. Pomysł dobry, wykonanie średnie.

Mel | 2014-07-10
Na półkach: Historia, Przeczytane