Prorok przeszłości : ryzykowne rozmyślania o wszechobecności istot pozaziemskich

Tłumaczenie: Edyta Aneta Apanas
Wydawnictwo: Prokop
Prophet der Vergangenheit. Riskante Giedanken um die Allgegenwart der Außerirdischen
83-86096-15-2
historia
Gantu_mn

Wiele mitów i religii zapewnia, że „bogowie” stworzyli człowieka na obraz i podobieństwo swoje. Na wyspach z sitowia na jeziorze Titicaca żyło plemię Urosów, którzy mieli krew czarną. Nie zawierali związków małżeńskich z przedstawicielami innych plemion indiańskich, bo uważali, że przybyli z Kosmosu i chcieli zachować swoją odrębność. Trwali w odosobieniu, odseparowani od świata, unikali...

Na wyspach z sitowia na jeziorze Titicaca żyło plemię Urosów, którzy mieli krew czarną. Nie zawierali związków małżeńskich z przedstawicielami innych plemion indiańskich, bo uważali, że przybyli z Kosmosu i chcieli zachować swoją odrębność. Trwali w odosobieniu, odseparowani od świata, unikali jakichkolwiek kontaktów z innymi plemionami.
Kiedyś Urosi żyli nad brzegami jeziora. Dopiero gdy przybyli tam wojowniczy Aimarowie, a potem nadciągnęły hordy Francisca Pizarra, Urosi zaczęli sobie budować wyspy z sitowia, na których zamieszkali. Wobec innych plemion zachowywali się wyniośle, ale unikali konfliktów. Wiedzieli o swoich nadzwyczajnych zdolnościach: o tym, że nie toną i nie czują lodowatego zimna, a straszliwe burze nic im nie robią. Nie był też dla nich groźny „ogień nieba”, czyli błyskawice. Urosi mówili językiem nie znanym na Ziemi. Uparcie bronili przekonania, że nie są zwykłymi ludźmi.
Jeszcze w 1960 roku na wyspach z sitowia na jeziorze Titicaca żyło ośmiu Urosów. W 1962 roku zmarł ostatni z nich.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

sulibrat | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Oj, rozpieścił nas Internet. Nawet czytając książkę podświadomie szukam przycisku "Komentuj". Jakaż szkoda, że go brak - było by ciekawie polemizować z autorem. "Prorok" to 8 z kolei książka von Danikena. W Polsce wydana dopiero w 1995 roku, kiedy pierwszy raz w druku pojawiła się w 1979 roku. I od tego należało by zacząć - czy wytrzymała próbę czasu? Nie bardzo... chociaż wciąż brak jednoznacznych odpowiedzi (i dowodów) na największe zagadki naszej historii. Książki von Danikena mają wspólną cechę - przeczytawszy jedną... zna się je wszystkie (poza wyjątkami np. "Objawienia"). Bo von Daniken pisze wciąż o tym samym, chociaż na różne sposoby próbuje przekonywać. Jego książki to zatem powtórzenia i próba odpowiedzi sowim oponentom. Czasami przybiera to formy dość chaotyczne. Nie inaczej jest w "Proroku". Von Daniken przedstawia znaleziska, miejsca i fakty ale już dość dowolnie pisze o ich naukowych interpretacjach, wybierając tylko te które są miałkie lub łatwo je obalić. Nie zna...

Mateusz Grzymałowski | 2018-02-17
Przeczytana: styczeń 2010