Zagadki w dawnej Europie : na tropach tajemniczych linii

Rätsel im Alten Europa : auf den Spuren der geheimnisvollen Linien
83-86096-57-8
historia
Gantu_mn

Przypadkowe znalezisko - stara mapa z dziwnymi znakami i liniami, wyznaczającymi tajemniczą sieć na obszarze całej Europy - staje się bodźcem do rozbudzenia zainteresowań naukowych grupy młodych ludzi. W książce Däniken odwołuje się niewątpliwie do własnych doświadczeń z czasów burzliwej młodości, choć powieść nie ma charakteru autobiograficznego. Naukowa przygoda łączy badaczy z różnych krajów Europy. Młodzi ludzie najpierw przeprowadzają ankiety, kwerendy w bibliotekach, aby wreszcie wyruszyć w teren. Ich archiwalne odkrycia prowadzą do największego kompleksu budowli megalitycznych w Europie - do bretońskiego Gavrinis.

źródło opisu: dobreksiazki.pl

źródło okładki: dobreksiazki.pl