Dwa tygodnie w innym mieście

Tłumaczenie: Jacek Makojnik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kieszonkowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książnica
Two weeks in another town
83-7132-686-6
Luna

Powieść psychologiczna o dylematach człowieka dojrzałego i kompromisach, jakie wymusza na nim życie. Czterdziestoletni Jack Andrus, w przeszłości gwiazdor filmowy, obecnie pracownik NATO, przyjeżdża do Rzymu na wezwanie przyjaciela z lat młodzieńczych, który prosi go o przysługę przy realizacji nowego filmu. Dla Jacka jest to okazja, aby na dwa tygodnie oderwać się od nudy dnia powszedniego....

Czterdziestoletni Jack Andrus, w przeszłości gwiazdor filmowy, obecnie pracownik NATO, przyjeżdża do Rzymu na wezwanie przyjaciela z lat młodzieńczych, który prosi go o przysługę przy realizacji nowego filmu. Dla Jacka jest to okazja, aby na dwa tygodnie oderwać się od nudy dnia powszedniego. Wyjazd jednak nie spełnia jego nadziei - "urlop od codzienności" zamienia się w bolesny rozrachunek z przeszłością.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,4498,0,1,nowosci.html

Travisx85 | 2013-12-14
Przeczytana: marzec 2013

Typowy Shaw, trzeba lubić jego psychologiczne podejście do sprawy, jego zakochanie w wielu wątkach. Ja uwielbiam

Sinuhe | 2014-07-21

Oto główny bohater ma swoją heideggerowską sytuację graniczną. Znudzony życiem, rozczarowany sobą i rzeczywistością stawia sobie pytania, próbuje odczytywać znaki, i uczciwie szukać odpowiedzi. Przeżywa bardzo intensywny duchowo czas, kiedy odważnie ocenia innych i siebie.

Jednak wszystkie wiwisekcje, których dokonuje na sobie i innych nie są równe, jedne bywają trafne, odkrywcze, ciekawe, inne niestety zbyt uproszczone czy naciągane.

Droga, którą przebywa w czasie tych dwóch tygodni bohater, często można nazwać drogą przez mękę, jest krew, pot, łzy, destrukcja, ale czy poprowadzi ona go do zbawienia, do odkrycia na nowo sensu?

Dwa tygodnie by ocalić to co zginęło, dwa tygodnie by odszukać sens lub zginąć.

Edyta | 2016-11-18
malwosia | 2016-07-19