Silentium!

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Simon Brenner". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Silentium!
978-83-61299-27-1
Ag2S

Pojawia się kolejny kandydat na biskupa wywodzący się z szacownego Marianum – niższego seminarium duchownego w Salzburgu. Jest się czym chlubić. Gdyby tylko nie te okropne plotki… Czy ksiądz prałat podczas lekcji z higieny w piwnicy w natryskami rzeczywiście molestował seksualnie jednego ze swoich nieletnich wychowanków? Prywatny detektyw o ponurym usposobieniu Simon Brenner ma sprawdzić, czy...

Prywatny detektyw o ponurym usposobieniu Simon Brenner ma sprawdzić, czy zwierzenia byłego ucznia u psychiatry nie są przypadkiem jedynie tworem jego fantazji. Lecz wkrótce straszne odkrycie przerywa powszechne silentium. Może ono położyć kres nie tylko marzeniom duchownego o karierze biskupiej, ale i wyjątkowemu festiwalowi salzburskiemu.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

MaciekWroc | 2016-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Książka przeczytana z polecenia i reklamowana przez znajomą jako coś wyjątkowego. Dodatkowo spora naklejka na okładce: „Fenomen kryminału”. Chyba muszę pójść do „lekarza od oczu” (jak mówi klasyk polskiej komedii), bo ja tego fenomenu nie widzę.
Co więcej, buńczucznie stwierdzam, że jeśli autor jest gwiazdą kryminału w takiej Austrii, to może pora zabrać się za pisanie. Wybiorę może na początek „harlekiny” albo erotyki (np. napiszę naprawdę ostrego Greya, bo taki, co mówi, że jest ostry, to już jest, niestety). To będzie chyba najpewniejszy sposób „tworzenia” dzieł o podobnej jakości…
A propos „Silentium !”, to dziełko, którą grupą docelową będą głównie ministranci i miłośnicy wiedeńskiej opery. Reszta przez większość czasu będzie ziewać i czekać, aż „ziemia zadrży” (albo może lepiej – „zarży”) czyli na słynnego Godota. Akcja wije się jak polski serial klasy Z, a gdy już wydaje nam się, że już, zaraz, się zacznie coś dziać, autor nagle zmienia wątek, a wszystko nie klei się...

Anna | 2013-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

W znakomity sposób przeplata się tu wątek zabójstwa z prywatnymi rozterkami detektywa Brennera do tego stopnia, że czasem zapomina się o głównym motywie jego pobytu w niższym seminarium duchownym Marianum.
Świetni bohaterowie, genialne kwestie i mnóstwo czarnego humoru - tego na pewno nie można odmówić książce, w której ktoś za wszelką cenę chce utrzymać silentium.

PS - okładka myli, ale swoją przewrotnością idealnie pasuje do fabuły.

Agro | 2013-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Całkiem inny kryminał niż te które czytałem do tej pory.
Narracja całkiem oryginalna – autor zwraca się do czytelnika bezpośrednio jak do znajomego spotkanego np. na ulicy co między dialogami postaci daje specyficzny efekt. To jest jak dla mnie duży plus. Mimo że akcja nie toczy się szybko i nie zapiera tchu mamy dobrze skonstruowany kryminał : jest trup tu i tam ,jest trochę flegmatyczny prywatny detektyw, środowisko katolickie zamieszane w skandal ... a wszystko to podane z odrobiną czarnego humoru .Autor bardzo inteligentnie to wszystko połączył. Na pewno przeczytam jeszcze jakaś pozycje W. Haasa.

m_gas | 2013-04-01

"przeczytane" - nie do końca. niestety nie dobrnęłam do końca, książka wydała mi się bardzo nudna

Sabina | 2014-01-11

BeznAdziejna