Liberalizm

Tłumaczenie: Sławomir Królak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Key Concepts". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sic!
Liberalism
liberalizm,
popularnonaukowa
hunter

Książka odróżnia współczesny liberalizm polityczny od wcześniejszych manifestacji tego pojęcia, pokazując zarazem, w jaki sposób współczesny liberalizm czerpie z tradycji historycznej, obejmującej Johna Locke'a, Immanuela Kanta oraz J.S. Milla.

Kamil Wysocki | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Niech was tytuł nie zwiedzie, książka nie jest o liberalizmie ogólnie, a o jednej z jej postaci. Wasze pierwsze skojarzenie z liberalizmem? U mnie byłby to WOLNY RYNEK - w książce, autor nawet o nim nie wspomina, roi się natomiast od sprawiedliwości społecznej. Zdecydowanie nie polecam jako źródła wiedzy o liberalizmie, natomiast całkiem niezła książka jeśli potraktować by ją jako ćwiczenie intelektualne polegające na wynajdowaniu i korygowaniu zawartych w niej bzdur.

Marxos | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015