Miłość warta miliony

Tłumaczenie: Monika Krasucka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Harlequin Kolekcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Donavan
8323820031
miłość, uczucia
karmazyna

Urodzona w rodzinie milionerów Fay York dostała od życia wszystko - oprócz miłości. Szukając jej, zawędrowała pewnej nocy do podejrzanego baru w południwym Teksasie. Gdyby nie pomoc nieznajomego mężczyzny, ta wyprawa niechybnie zakończyłaby się katastrofą. Donavan Langley nie tylko wyciągnął ją z opresji, lecz także uświadomił jej, że jeśli tylko zechce, może zminić swoje życie...

Katarzyna Busłowska | 2016-03-18
Przeczytana: 17 marca 2016

Też chciałabym mieć takie problemy jak bohaterowie tej powieści. Śmiać mi się chciało, gdy to czytałam. Rozumiem, że J.D. trzymał się z dala od bogatych kobiet po tym, co zrobił jego ojciec, ale bez przesady. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność, bo to tylko krok od choroby umysłowej. Dostanie spadku to powód do rozwodu? Na miejscu głównej bohaterki dałabym mu ten rozwód i żyła własnym życiem. Jak on ją w ogóle traktował? Jak przedmiot! Z jednej strony mówi o równouprawnieniu i wojujących o prawa kobiet feministkach, a z drugiej traktuje dziewczynę jak szmatę. Co to za związek, gdzie partnerzy nie są sobie równi. Trudno mi uwierzyć, że napisała to kobieta. Naprawdę bycie uległą to nasze największe marzenie?

Pomijając fabułę, która jest niemal obrazą dla współczesnych kobiet, wciąż uważam, że Diana Palmer jest dobrą pisarką. Trzeba mieć talent, żeby uczynić protagonistą romansu faceta tak niesympatycznego jak J.D. i opisać tą historię tak, by dało się ją czytać.

Irena | 2012-09-14
Przeczytana: 09 września 2012

„To niesamowite, pomyślała, że tak bardzo ufa człowiekowi, którego dopiero co poznała. Chwilami zdawało jej się, że zna go od dawna.”*

Często zdarza się tak, że oceniamy ludzi po ich statusie społecznym. Jeśli ktoś jest bogaty z pewnością niczego mu nie brakuje i nie zaznał żadnych przykrości. Nie poznał smaku ciężkiej pracy, porażki czy też osamotnienia. Jednak czy nasze osądy nie są krzywdzące? Zdarza się, że mimo dużej ilości osób wokół tej bogatej czuje się ona samotna. Dzieje się tak za sprawą, że ci „przyjaciele” lubią pieniądze, a nie jego właściciela. To że ktoś ma dużo pieniędzy nie znaczy, że nie wie co to problemy życia codziennego.

Dwudziestoletnia Fay York po śmierci rodziców zamieszkuje u wujka, który będzie dysponował jej majątkiem do czasu gdy ona ukończy dwadzieścia jeden lat. W tym czasie brat mamy za wszelką cenę chce wydać Fay za kogoś bogatego. Kobieta w chwili buntu ucieka z domu i udaje się do baru gdzie zaczynają zaczepiać ją...

Sylwka | 2014-07-24

Całość nie zbyt ambitna, nie daje w ogóle do myślenia. Jedynym plusem jest to, że bardzo szybko się ją czyta, a minusem że bohaterowie są bardzo drażniący i denerwujący. Na szczęście jest bardzo cienka, ale nie zachęca do przeczytania.

Amoretta | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Treść niby dobra - ona bogata, on normalny, pracujący kowboj. Potem ona biedna...i znów bogata poprzez ciotkę Tess, i znów biedna, bo jednak ciotka postanowiła wspomóc jakąś ochronkę. Biedną kocha, bogatą odtrąca...można się pogubić. Nie sięgnę po tą pozycję drugi raz. Żadnej chemii...

| 2012-07-26
Przeczytana: 12 lipca 2012

Kilka dni temu zastanawiałam się nad postępowaniem ludzi, którzy wzbogacają się kosztem innych. Nie chodzi mi tu o zakłady pracy, które oferują swoim podwładnym godziwe zapłaty za wykonywane obowiązki, a także przyzwoicie przygotowane stanowiska pracy. Skłaniam się raczej w kierunku firm, które trudnią się szeroko pojętym wyzyskiem. Zjawisko to staje się coraz powszechniejsze i nie ważne, czy mamy do czynienia z różnego rodzaju fabrykami, czy też z zakładami pracy chronionej, w którym zwalnia się osoby, które posiadają mniej refundowaną grupę, a "jedynkowcy" zmuszeni są do wykonywania obowiązków, które są ponad ich siły. Podobnie zresztą bywa także i w rodzinie, która powinna być dla siebie oparciem. Tego typu oszustwa stają się na swój sposób popularne. Na swojej skórze przekonała się o tym bohaterka książki "Miłość warta miliony" autorstwa Diany Palmer.

Fay York po śmierci swoich rodziców, trafiła pod opiekę brata swojej matki. Mężczyzna miał dysponować majątkiem dziewczyny aż...

Emilka weźnieczytaj | 2012-09-12
Na półkach: Kobiece, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2012

Nie spodziewałam się zbyt wiele po tej książce, a i tak było to za dużo. Ogólnie lubię książki w wątkami miłosnymi, ale ten był taki... przewidywalny. Opisany jedynie zewnętrznie. Miałam wrażenie, że autorka jedynie streszcza nam całą historię i to było podłe. Postacie jak dla mnie za bardzo wyraziste, główna bohaterka wykreowana na ideał, główny bohater podobnie (choć miał zgrywać złego). Więcej postaci nie było, a przynajmniej ja nie zauważyłam ich wielkiej obecności.
Takie książki zwyczajnie odstraszają mnie od romansów.

Justi6 | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 23 października 2012

Lekka i przyjemna książka.
Przeczytac i zapomniec.

Natusia8900 | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

Książka przeczytana przeze mnie kilka lat temu. Lubię opowiadania tej autorki i w tym przypadku również mnie nie zawiodła.
Czyta się lekko, gdyż zawiera dużo dialogów.
Polecam na długie, nudne wieczory :)

MIla25 | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013