Nie przyniosę ci pecha

An Inescapeble Match
8323820090
miłość, kuzynka, uczucia, tarapaty
karmazyna

Anglia, 1812 rok. Hugo Perceval skłamałby, gdyby powiedział, że ucieszył go widok Debory Staunton, dalekiej kuzynki. Za każdym razem, gdy się spotykali, ta impulsywna dziewczyna, która miała talent do wpadania w tarapaty, stawiała go w mocno kłopotliwej, a nawet kompromitującej sytuacji. Nic dziwnego, że przebiegł go zimny dreszcz, gdy zobaczył ją stojącą przy trakcie. Była cała zakurzona, miała zniszczony kapelusz, w dodatku trzymała na sznurku ogromnego psa, a w ręku klatkę z papugą, która kląła jak szewc. Hugo nie był jednak pozbawiony instynktu opiekuńczego. Zabrał więc tę nieznośną Deborę do swojego powozu wraz z jej menażerią. Gdyby wiedział, czym się to skończy...

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2004

źródło okładki: Harlequin Enterprises

kasik | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Można powiedzieć,że to druga część cyklu o rodzeństwie Perceval, ale tym razem bohaterem powieści jest brat Hester, Hugo. Jest to przyjemna książka, troszkę naiwna i w pełni przewidywalna ale też zabawna, i bardzo dobrze się czyta. Taka na jeden wieczór.

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

beti | 2017-01-03
Przeczytana: 07 lutego 2017