Sawantka

Cykl: Tajemnice Opactwa Steepwood (tom 7) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
An unreasonable man
karmazyna

Anglia, 1812 rok. Na dźwięk słów „sezon” i „Londyn” Hester Perceval nadal dostawała gęsiej skórki, mimo że od jej kompromitującego debiutu upłynęło sześć lat. Stała się wówczas pośmiewiskiem salonów, co raz na zawsze zniechęciło ją do londyńskiego towarzystwa. W końcu, dla świętego spokoju, uległa namowom rodziców i zgodziła się na ponowny wyjazd do Londynu, chociaż i tym razem nie miała zamiaru rozglądać się za mężem. Mężczyźni nawet w połowie nie interesowali jej tak, jak matematyka. Po kryjomu, pod pseudonimem, pisywała do biuletynu Towarzystwa Naukowego i Filozoficznego. Korespondowała także z jednym z autorów, który występował jako Zenon. Nieraz wyobrażała sobie, jak wygląda człowiek o tak wybitnej inteligencji i ciętym dowcipie…

źródło opisu: Harlequin, 2003

źródło okładki: zdjęcie autorskie

atram | 2016-10-04

Książka z pewnością nie należy do pierwszej ligi swojego gatunku, jednakże dobrze się ją czyta, co prawda schemat jest dość przewidywalny, ale i tak duży plus za ciekawy motyw związany ówczesną emancypacją kobiet, w powiązaniu z matematyką ;)

Efemeryda | 2017-03-23
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

VickyHolmes | 2018-03-29
janduska | 2016-03-17