Psoty małpki

Okładka książki Psoty małpki
Agnieszka Frączek Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wilga

Okładka książki Smoczek Marian z Drakosławic. Bajki na dobranoc Andrzej Mleczko, Ewa Mleczko
Smoczek Marian... Andrzej Mleczko, Ew...
Okładka książki Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy Artur Gulewicz, Anna Janko
Maciupek i Mal... Artur Gulewicz, Ann...
Okładka książki Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Sztarbałło, Beata Ostrowicka
Ale ja tak chcę! Krystyna Lipka-Szta...
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko! Marco Campanella, Anna Casalis
Tupcio Chrupci... Marco Campanella, A...

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to duży format książki. Niewątpliwie jest to duży atut tej publikacji. Dzięki czemu ilustracje są większe i widoczna jest większa liczba szczegółów. Tym razem Agnieszka Frączek zabiera najmłodszych w podróż z małpką Zuzią. Jeśli jesteście ciekawi, jakie przygody ja spotkają, to koniecznie zajrzyjcie. Zdradzę tylko kilka faktów.

Małpka nazywa się Zuzia, jednak jej przyjaciele uważają, że powinna się nazywać Gagatka, Heca albo Psotka, gdyż nieustannie psoci. Tak to już jest z figlarnymi małpkami. W poniedziałek postanowiła zrobić swoim przyjaciołom żart i schowała się w dziupli, a potem krzyczała i prosiła o pomoc. Oczywiście przyjaciele ruszyli jej z pomocą. Pierwszy zjawił się wąż, którego Zuzia bardzo przestraszyła. Ze strachu wąż zawiązał się w supeł i pół dnia nie mógł się rozplątać. We wtorek natomiast Zuzia bawiła się ze znajomymi w berka, lecz po pewnym czasie zabawa ta ją wielce znudziła, postanowiła więc ukryć się na polance i od czasu do czasu pokrzykiwała, że coś złapało ją za nogę. Na ratunek ruszył lew, który nie mógł przeskoczyć krzaków, a to doprowadziło, że pokuł się strasznie. Na całym ciele miał powbijanych mnóstwo maleńkich kolców. A nasza nieznośna małpka tylko pękała ze śmiechu. Sami jednak przyznacie, że to śmieszne nie było. A co się wydarzyło w środę, czwartek i piątek? Musicie koniecznie przeczytać. Powiem tylko, że Zuzia rozbrykała się jeszcze bardziej i jeden psikus dziennie już jej nie wystarczał. Możecie więc sobie wyobrazić, co się działo. Ale pewnego razu małpka rzeczywiście wpadła w tarapaty i utknęła w błocie, jednak jej przyjaciele myśleli, że to kolejny żart. Jeśli jesteście ciekawi, jak zakończy się cała przygoda?

Cała historyjka jest napisana prostym i plastycznym językiem. Dodatkowym plusem książki są kolorowo ilustracje uzupełnione np.: futerkiem na brzuchu małpki czy błyszczące folie. A na samym końcu znajduje się trójwymiarowy obrazek z małpką. Polecam książkę tym dużym i tym małym

Małpka nazywa...

• Zdobyte
  • W mojej osobistej biblioteczce:)
  • Bajkowy świat Patryczka i Wiktorii:)
  • We dwoje
  • 1aa) Książki do kupienia
  • Dla dzieci
  • Do kupienia-Amela

Dodaj cytat z książki Psoty małpki