Anielscy obrońcy

Wydawnictwo: Replika

Każdy skazany ma prawo do jednego życzenia. Nawet ci, których osądził Sąd Boży. Może to być jeden telefon. Co się stanie, jeśli to ty go odbierzesz? Brianna przyjeżdża do Savannah, by rozpocząć własną praktykę adwokacką. Od początku wszystkimi jej działaniami w mieście wydają się kierować nieznane siły; prześladowana przerażającym snem, wynajmuje opuszczony budynek na cmentarzu i zatrudnia...

Każdy skazany ma prawo do jednego życzenia.
Nawet ci, których osądził Sąd Boży.
Może to być jeden telefon.
Co się stanie, jeśli to ty go odbierzesz?
Brianna przyjeżdża do Savannah, by rozpocząć własną praktykę adwokacką. Od początku wszystkimi jej działaniami w mieście wydają się kierować nieznane siły; prześladowana przerażającym snem, wynajmuje opuszczony budynek na cmentarzu i zatrudnia ekscentrycznych asystentów.
Pierwszym jej klientem jest pozbawiony skrupułów biznesmen Skinner, który dzwoni do niej w trzy godziny po swojej śmierci.
Brianna podejmuje się jego obrony przez Ostatecznym Trybunałem; nie wie jednak, że nie tylko ona została wyznaczona do pracy nad tą sprawą. Niebo wysłało już na Ziemię swoich przedstawicieli

WampirkaJustynka | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2015

Świetna książka. Nie rozumiem czemu ma tak niską ocenę. Dla mnie ta książka jest lekka i przyjemnie się ją czytało. Trochę przypomina mi dwa seriale: Dotyk anioła i Autostradą do nieba. Szkoda, że nie ma więcej części.

Renata | 2013-03-31
Przeczytana: 31 marca 2013

Książka ciekawa, wielowątkowa. Jedynie mogłaby być bardziej rozbudowana i rozwinięta. Ale chętnie przeczytałabym kolejne części.

koliber | 2010-10-04
Przeczytana: lipiec 2010

Zanim sięgnęłam po tę książkę, spodziewałam się prawniczego thrillera z "pozaziemskimi" wątkami Wątki pozaziemskie były, ale całość raczej lekka. Mimo małego rozczarowania, książkę nieźle się czyta: są fragmenty zabawne, tajemnicze, a nawet przyprawiające o gęsią skórkę. Każdy rozdział opatrzony jest cytatem ze znanych dzieł nawiązujących do związków ziemi z niebem (m.in. Johna Miltona "Raj utracony", Biblia Tysiącleci), czy zawierających wydarzenia absurdalne (np. Lewis Carroll "Alicja w Krainie Czarów") i w pewien sposób jest ich rozwinięciem.

Gaja | 2017-06-23
Na półkach: Przeczytane, Na jeden raz

Początek książki nie należy do najbardziej zachęcających jakie czytałam. Same opisy. Bywały momenty gdzie drzemałam na niej i musiałam sobie ją odpuścić na jakiś czas bo bym rzuciła ją w cholerę. Na szczęście powrót nie okazał się złym pomysłem, a przyznam, że nawet mnie wciągnęło.

Fabuła jak najbardziej miała potencjał i to bardzo duży, niestety wykonanie zostało zwalone. Postacie są strasznie płytkie. I mało kryminału w kryminale. Główna bohaterka za szybko dochodzi do rozwiązania zagadki. I nie wiadomo jak w ogóle dochodzi do swoich wniosków. Gdy odkrywa kim są jej pracownicy nie widać po niej jakby była zszokowana, nie zadawała pytań, totalne nic. Również nie widzę sensu wpychania wątku o tym iż Bree jest adoptowana, niczego to nie zmieniało. I wielka szkoda, że nie było opisu głównej rozprawy z samego końca.

Poza tym jakoś tak mało było o tych aniołach o całym tym złu, które niby czaiło się na cmentarzu czy wylewało z obrazu. I co z tym obrazem. Prześladował Bree przez...

Isadora | 2011-10-03
Przeczytana: 03 października 2011

Według religii chrześcijańskiej każdego człowieka czeka po śmierci Sąd Ostateczny, a po nim los, na jaki sobie zasłużył własnym życiem na ziemi. Wyroki boskie są surowe, ale sprawiedliwe, no i nieodwracalne. Co by jednak było - zgodnie z alternatywną, śmiałą i fantazyjną koncepcją Mary Stanton, autorki "Anielskich obrońców" - gdyby dusza skazanego na czyściec nieszczęśnika miała prawo do apelacji, rewizji procesu, ponownego rozpatrzenia własnego życia przed Niebiańskim Trybunałem?

Brianna jest młodą prawniczką, która przyjeżdża do Savannah, by poprowadzić własną praktykę adwokacką. Po zmarłym stryju dziedziczy co prawda klientów, ale zmuszona jest wynająć lokum na kancelarię i znaleźć mieszkanie. Jedynym mankamentem pięknego i niedrogiego mieszkania wydaje się być jego lokalizacja - jest ono położone na terenie starego, prywatnego cmentarza dla morderców, zaś jego właścicielką jest przyjazna, aczkolwiek tajemnicza i ekscentryczna staruszka, Lavinia Mather. Bree nie ma jednak...

Sansenoi | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Książka zapowiadała się ciekawie, jednak to jedna z tych książek, co nie zostają za długo w pamięci, wręcz przeciwnie. Moim zdaniem potencjał był duży, dobry pomysł, ale nie do końca wykorzystany.

Diane_Rose | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Książkę "Anielscy obrońcy" bardzo chciałam przeczytać, ale jakoś nigdy nie miałam okazji, chociażby e-book wdzięcznie kurzył się na moim tablecie. Jednak wydanie książkowe otrzymałam, dzięki "Wymianie na A" od Asi z bloga Asikowy Kącik. Jeszcze raz pragnę za nią podziękować, ponieważ jest to naprawdę sympatyczna lektura.
Sąd Boży, czy jeśli wolisz Sąd Ostateczny to bardzo uczciwa instytucja. W dodatku działa podobnie do naszych sądów w Ameryce. Każdy skazany ma bowiem prawo do jednego życzenia, którym jest jeden telefon.
Do kogo dzwonisz, gdy stoisz przed sądem?
Do prawnika?
A jak sądzisz, co zrobi Twój prawnik jeśli odbierze telefon od Ciebie?
Naprawdę sądzisz, że zajmie się sprawą kogoś kto nie żyje?
Brianna to młoda prawniczka, która odziedziczyła spaloną kancelarię prawniczą, po swoim stryju Franklinie. Jest pełna młodzieńczego zapału i kobiecego uporu. Chce rozpocząć swoją prawniczą ścieżkę bez pomocy ojca i kogokolwiek innego, jednak nic nie idzie zgodnie z jej planem. Nawet...

LadyBoleyn | 2011-07-31
Przeczytana: 18 lipca 2011

Myślę, że większość z nas zastanawiała się, co nastąpi po śmierci. Niektórzy wierzą w nicość i brak jakiegokolwiek życia pozagrobowego, inni w reinkarnacje, katolicy natomiast w sprawiedliwy sąd, który zdecyduje czy dostaną się do nieba, piekła czy też ewentualnie czyśćca. Gdyby patrzeć na wiarę dominującą w naszym kraju, można byłoby rzec, że wszyscy zostaniemy sprawiedliwie ocenieni na podstawie naszych występków na ziemi. Czy ci, którzy praktycznie całe życie oszukiwali i grzeszyli w sposób świadomy, są od razu skazani na wieczne męki? Tutaj swoją koncepcję ukazuje Mary Stanton w książce „Anielscy obrońcy”.

Brianna to młoda prawniczka, która przyjeżdża do Savannah, by rozpocząć własną praktykę. Po swoim zmarłym stryju, który również skończył studia prawnicze, dziedziczy klientów, natomiast nie może pozostać w budynku, w którym on pracował. Od samego początku nic nie idzie po jej myśli, jednak kobieta nie poddaje się, próbując ułożyć sobie życie w nowym miejscu zamieszkania....

Shenitah | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: styczeń 2013

Mary Stanton jest amerykańską autorką powieści. Popularność przyniosła jej seria książek fantasy dla dzieci pt. ”Jednorożce z Balinor”. Pod pseudonimem Claudia Bishop napisała wiele tajemniczych powieści.

Brianna Winston - Beaufort to dwudziestodziewięcioletnia Amerykanka, która przyjeżdża do miasteczka Savannah w Georgii, aby rozpocząć własną praktykę adwokacką. Poszukiwania lokalu kończą się, gdy trafia w miejscowej gazecie na ogłoszenie wysłane przez ponad siedemdziesięcioletnią staruszkę - Lavinię. Ma ona do zaoferowania parter pięknego domu z wymalowanymi niespotykanymi aniołami na ścianach w wyjątkowo korzystnej cenie, jak na tak bliskie położenie w stosunku do centrum. Lecz to nie wszystko, co Bree powinna wiedzieć. Dom jest zbudowany na cmentarzu dla morderców. Kobieta wynajmuje lokal i otwiera kancelarię. Zatrudnienie asystentów nie jest łatwe. Zgłaszają się same dziwaczne osoby a do tego ta wizja… Widok ponurych kormoranów krążących nad rozbitym statkiem i setkami...

Lamia | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Jakoś nie mogłam strawić tej książki. Pomysł niby dobry, ale wykonanie nie porywa. Powieść mnie nie wciągnęła, a bohaterowie nie zauroczyli. Ani wątek kryminalny, ani fantastyczny nie został rozwinięty, przez co wyszło takie nie wiadomo co. Momentami książka wydała mi się wręcz naiwna.