978-83-7436-161-3
historia
Piotrek

Nowe wydanie popularnego przed laty przewodnika po Warszawie. Na kartach książki została sportretowana Warszawa powojenna, zniszczona, powoli odbudowywana, pełna społecznych napięć. Autor pokazuje, jak formowało się zupełnie nowe miasto, zarówno urbanistycznie, jak i etnicznie. Stworzył rodzaj żartobliwego przewodnika po stolicy Polski lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jest to obraz tamtej epoki nie tylko kształtowania się nowej Warszawy, lecz także jej życia społecznego i kulturalnego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=251&Podstrona=0

źródło okładki: http://bemowo.e-bp.pl/

tsulej | 2018-06-17

Ja tylko jeden cytat muszę podać.

O PKiN: Przyszedł więc moment, że "wszystkie listki figowe powiędły" i widać wreszcie rzeczy dotąd niedostrzegalne.

Pełen zachwyt.

mantono | 2014-07-20