Bedeker warszawski

978-83-7436-161-3
historia
Piotrek

Nowe wydanie popularnego przed laty przewodnika po Warszawie. Na kartach książki została sportretowana Warszawa powojenna, zniszczona, powoli odbudowywana, pełna społecznych napięć. Autor pokazuje, jak formowało się zupełnie nowe miasto, zarówno urbanistycznie, jak i etnicznie. Stworzył rodzaj żartobliwego przewodnika po stolicy Polski lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jest to obraz tamtej epoki nie tylko kształtowania się nowej Warszawy, lecz także jej życia społecznego i kulturalnego.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=251&Podstrona=0

źródło okładki: http://bemowo.e-bp.pl/