Pirat Patch i Mapa skarbów

Tłumaczenie: Magdalena Marcinek
Seria: Pirat Patch
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Pirate Patch and the Treasure Map
dziecko, opowiadania, pirat,
Anna_R

Na skacząca meduzę! Patch chce być prawdziwym piratem. Wyrusza więc z babcią Peg, papugą Pierre'em i psem Majtkiem na poszukiwanie przygód!
Patch i jego załoga wyrusza po zakopany skarb kapitana Podrzynacza. Ale Wyspa Kościotrupa nie jest bezpiecznym miejscem, nawet dla tak dzielnego pirata jak Patch!

źródło opisu: okładka97

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks986534.html

barakuda1205 | 2013-07-30

Sięgnęłyśmy po tę książeczkę po pierwsze dlatego, że moją córkę oprócz potworów fascynują też statki i morze, a po drugie ze względu na zachęcającą okładkę. Cóż może być fajniejszego niż pełna przygód opowieść o piratach? Nie bez znaczenia pewnie było też różowe niebo na rysunku:-). Jest to jedna z pozycji składających się na ośmiotomową serię, choć mówienie tutaj o tomach jest chyba drobnym nadużyciem, bo książeczka liczy całe 32 strony.

Rodzice tytułowego małego pirata Patcha wyruszyli na morską wyprawę, a on został w domu ze swoim psem, papugą i babcią – ta trójka stanowi jego załogę. Ich statek jest niewielki i trochę przecieka, więc postanawiają wyruszyć w poszukiwaniu skarbu. Babcia Peg ma wiele map skarbów. Patch wybiera jedną z nich i ruszają w drogę, wprost na Wyspę Kościotrupa. Wyspa wygląda przerażająco, ale Patch się tym nie przejmuje. Babcia Peg wyjawia mu, że skarbu pilnuje diabeł i jak dotąd nikt, kto postawił nogę na tej wyspie, nie przeżył. W końcu znajdują...

Rydzynianka | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016