Wild Rock

Wild Rock
manga yaoi,
komiksy
suisen

Podczas polowania Yuuen zostaje uratowany od kłów dzikiego zwierza przez następcę wodza wrogiego plemienia, Embę. Jak w majestatycznej prehistorycznej scenerii potoczy się historia pary, którą zetknęło zrządzenie losu? Niniejszy tom zawiera także poboczną opowieść oraz całkiem nowy materiał. Oto pierwszy komiks pełnej ducha debiutantki, Kazusy Takashimy!!

źródło opisu: Saisha, 2005

źródło okładki: http://saisha.kasumi.pl/

Regalia | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

No, Saishy już nie ma, więc manga po polsku jest jak kruk - może nie biały, ale coś z srebra w sobie ma. Dodruków chyba nie ma... Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale czy któreś wydawnictwo przejęło Wilda? Nie.

Nie lubię rysunków Takashimy, często w jej wydaniu postacie są pozbawione mimiki. Wyglądają jak chłolyrne modele zmiksowane z dzieckiem od Bobofruta. Ale dobra, kreska nie jest istotna. Ważniejsza jest fabuła, której... nie ma.

Yuuen idzie na polowanie, chociaż jest cieniasem, przystojnym, ale cieniasem. Nic dziwnego, że zwierze wyczuło go i chce zjeść. Oczywiście chłopaka ratuje prehistoryczny supermen - Enba. Później już leci z górki - zakochują się, próbują zrobić dziecko (no co? może mieli takie nadzieje, przecież to prehistoria), jako żeee Yuuen jest przyszłym przywódcą klanu są problemy, ale wszystko kończy się szczęśliwie. Chociaż zakończenie JEST, JAKIE JEST. Serio, Yuuen musiał się diametralnie zmienić, żeby ZOSTAĆ, KIM ZOSTAŁ. Gdzieś mi zniknął po drodze pan...

Kurz | 2012-12-01
Przeczytana: 14 września 2012

Czego oczekujemy od komiksów? Takie podstawowe pytanie, niewinne. A jednak każdy ma inną odpowiedź. Ja mam nawet kilka.

Są komiksy, przy których serce niemal mi staje z powodu bólu jaki tworzy się podczas ich czytania. Bólu, który wszakże jest bólem przyjemnym, bólem egzystencjalnym. Jednak ten tomik - skromny bo skromny - do nich nie należy. Służy raczej do uspokojenia emocji, wyciszenia się, pojawienia uśmiechu na naszych twarzach. Oczywiście, o ile lubimy temat, który jest w nim zawarty.

Jeśli więc wiemy do czego może służyć lektura tej książeczki, następnym pytaniem powinno być: czego od niej wymagamy?

I tu znowu jest podział. Ale zajmijmy się tym konkretnym przypadkiem. Jeśli coś ma nas bawić, to najprawdopodobniej jest to coś w rodzaju komedii, bądź (a tę nazwę wolę bardziej) lemonu. Lemon jest po prostu opowieścią nieskomplikowaną, przyjemną, wywołującą pozytywne lub neutralne uczucia. W związku ze swoistym gatunkiem tej mangi, nie należy wymagać od niej poruszenia,...

Eve | 2016-09-20
Na półkach: Przeczytane, Manga