Parafrazy

Seria: Seria Literacka
Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Galicja

Parafrazy Pawła Demirskiego jest książką najbardziej wyrazistego autora współczesnego teatru zaangażowanego społecznie. Na podstawie Parafraz wystawiano spektakle. Autorowi zarzucano profanowanie klasyki i uzurpatorski stosunek do wieszczów. W książce zamieszczone zostały następujące dramaty: Dziady. Ekshumacja Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty Ifigenia. Nowa tragedia (Paweł...

W książce zamieszczone zostały następujące dramaty:
Dziady. Ekshumacja
Diamenty to węgiel, który wziął się do roboty
Ifigenia. Nowa tragedia (Paweł Demirski, Michał Zadara)
Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów
Niech żyje wojna!
Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/148705-pawel-demirski-parafrazy

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/148705-pawel-demirski-parafrazy

| 2012-03-22
Przeczytana: grudzień 2011

Parafrazy najważniejszych dramatów o mocnym, współczesnym wydźwięku. Trudna książka, przepełniona kontekstami, ale niezwykle trafna w swym spojrzeniu na klasykę a teraźniejsze realia.

Agnieszka | 2016-08-15
ryszardlub | 2015-07-14