Obcy - wojna samic

Tłumaczenie: Waldemar Pietraszek
Wydawnictwo: Orion
Aliens: Female War
83-86305-02-9
obcy, alien, aliens, s-f, horror, ellen ripley,
Gantu_mn

źródło okładki: http://pl.alien.wikia.com

MadameShepard | 2014-09-12

Tragedia. Ukoronowanie słabej trylogii. Ograne chwyty, płaskie postacie, żenujące sceny miłosne, bełkotliwa fabuła. Tylko dla najwytrwalszych miłośników uniwersum. No, ale po czym się ich poznaje, jak nie po tym, że czytają najgorszy chłam z ukochanego świata?

karpatkadobra | 2015-12-22
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Obcy ,,Wojna Samic" Steve'a i S. D. Perr'ch to dość nietuzinkowa książka jak na standardy mrocznego Sci - fi i jak na standardy samego Filmu ,, Obcy". Jeśli chodzi o sam film ,,Obcy" i m.in. rozpoczynającym serię tytułem z Obcym :,, Obcy ósmy pasażer Nostromo" to w ogóle nie oglądałem i nie miałem z tymże tytułem dotąd do czynienia. Oczywiście gdzieś tam w TV, że się tak wyrażę, drugim okiem coś tam sobie obejrzałem jakieś urywki z filmów. Wiem o co chodzi w ,,Obcym",ale tak od niechcenia. Zainteresowałem się ,,Obcym" ze względu na postać stwora, bo jego kreacja rzeczywiście przeraża a film jak pojawił się w 1979 r. spowodował, że ludzie moim zdaniem masowo zaczęli pochłaniać film, ,,Aliena" i tematykę z nim związaną. Potwór przeraża, jego wizerunek powoduje u ludzie najgorsze uczucia, budzi najgorsze lęki, wciska w fotel do bólu. A najlepsze jest w nim w to, że totalne ciary na skórze np. u mnie wywołało po raz pierwszy jak zobaczyłem przypadkiem ,,Obcą kreaturę" w TV :...

Dominik | 2012-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Czytałem tę część trylogii bardzo długo, ponieważ naprawdę nie jest ciekawa. Tak, jak poprzednie bardzo mnie wciągnęły i zainteresowały, w wypadku tej nie mogę tego samego powiedzieć. Bardzo się zawiodłem, bo myślałem, że finał będzie epicki i napisany z rozmachem. Może to wina polskiego tłumaczenia, ale język wydaje mi się za prosty i ubogi. Pomysły też może się wyczerpały, bo pomysł z Królową zdolną do telepatii jest według mnie mocno przesadzony. Książka rozwija się właściwie pod koniec, postać Riply zyskuje zupełnie nową, kontrowersyjną odsłonę w końcowych rozdziałach.

CubeX | 2013-03-29
Przeczytana: 28 marca 2013

Spory niedosyt odczuwam po przeczytaniu finałowej części trylogii Perry'ego. Przedstawione wydarzenia zupełnie nie pasują mi do tych, które zobaczyłem w filmach o "Obcych". Wydaje mi się mało prawdopodobnym, aby tak właśnie mogło to się wszystko potoczyć po zakończeniu filmowej fabuły. Nie miałem tego odczucia po przeczyatniu poprzedniego, drugiego tomu - był on dla mnie bardzo realistyczną alternatywą dla kontynuacji tego, co mogło wydarzyć się po tym, co zobaczyliśmy w "Decydującym starciu".

Niby fajnie, że dostajemy od świata Obcych coś więcej, niż tylko filmy, fajnie jednak byłoby, gdyby reszta od tych filmów poziomem nie odbiegała aż tak bardzo.

moon | 2016-09-21
Prezes | 2016-08-29