Obcy: Mrowisko

Tłumaczenie: Waldemar Pietraszek
Wydawnictwo: Orion
Aliens: Earth Hive
obcy, alien, aliens, s-f, horror,
Gantu_mn

"Nawet we wnętrzu swego grubego skafandra Billie mogła wyczuć zimno nocy docierające do ciała. Owszem, pełzacz osłaniał przed lodowatym wiatrem i mogły zabrać ze sobą jeden z przenośnych piecyków udając, że to ognisko, ale mimo to ciągle było zimno..."

źródło opisu: fragment z okładki

źródło okładki: alejka.pl

MadameShepard | 2014-08-25

No niestety, tematyka arcyciekawa, mój ulubiony potwór w natarciu, ale książeczka jest tak zła, że od czytania zęby bolą. Sztampowa fabułka z nieodzownym romansem, nic ciekawego się nie dzieje i nic, czego nie byłoby w filmach, oczekiwałabym, żeby książki wzbogacały dane uniwersum filmowe, czy growe, a nie spłycały je. Sceny na planecie Obcych nic nam o nich nadal nie mówią, space jokey'e są nieciekawi, jedyne co jest interesujące to ekspansja Obcych na Ziemi. Słabizna, na dodatek fatalnie wydana, od literówek, błędów - nawet ortograficznych można dostać oczopląsu. No, ale co zrobić, skoro to trylogia, trzeba czytać dalej...

Monesca | 2011-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2011

Rewelacyjna. Ogromnie wciągająca i szybko się ją czyta. Teraz mam tylko żal, że nie mam pod ręka kolejnych części Obcego.

maciekkk86 | 2014-08-01

To gotowy materiał na film. Ma niezłe zwroty akcji i jeden z najbardziej zaskakujących wątków romansowych pośród książek sci-fi. Książka powstała na długo przed filmem "Prometeusz", więc ktoś kto oglądał film może poczuć się nieco zagubiony po lekturze książki, zwłaszcza przy zakończeniu. Niemniej czyta się jednym tchem :)

Dominik | 2012-08-20

Bardzo mi się podobała, już zaczynam czytać drugą część. Polecam wszystkim fanom serii 'Obcy' i science-fiction. ;)

Grisza | 2013-10-29
Przeczytana: 27 października 2013

Dla fanatyków "Obcego" ... bomba!!!

Marcin Drożyński | 2017-07-18
Przeczytana: 14 lipca 2017

Szybka akcja, dużo się dzieje. Na początku fabuła może wydawać się trochę chaotyczna, ale z czasem wszystkie wątki się splatają. Pewne schematy powtórzone z "Obcego - decydujące starcie" oraz "8. pasażera Nostromo", co w sumie nie jest to dziwne, bo w czasie pisania książki, innych materiałów źródłowych, poza kilkoma komiksami, nie było. Duży plus za końcówkę - wszytko to, czego oczekiwałem, że może się zdarzyć na Ziemi w kontynuacji "Obcego: Przebudzenie", zdarzyło się w "Obcym: Mrowisko". Minus za korektora polskiego wydania i skład tekstu – dużo literówek i brak akapitów rozdzielających wątki, przez co łatwo pogubić się w fabule. Sama książka jednak wygląda nadzwyczaj solidne – twarda okładka i bardzo gruby papier mimo upływu ponad 20 lat wciąż świetnie się prezentuje, a nawet skłania mnie do refleksji, że obecnie takie wydania są rzadkością na naszym rynku.

Lady_Ivonna | 2013-10-18
Przeczytana: 10 lipca 2010

Jestem fanką Obcego, ale jakoś... nie podeszła mi ta książka. Może dlatego, że najbardziej podoba mi się druga część filmowej sagi. Oczywiście wzbogaca ten świat o kolejnych bohaterów i to się liczy :)

Graminis | 2013-02-07

Dla fanow Obcego.