Fałszerze w sieci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Plus Minus 16". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Literatura
fałszerstwo

W zaułkach śląskich miast, pośród kolekcjonerów staroci, przeróżnych wydrwigroszy i grasujących w Internecie oszustów, trójka przyjaciół usiłuje odebrać łup. Ci, którzy wczoraj byli zwierzyną, dziś stają się myśliwymi. A wszystko to w tajemnicy przed nauczycielami i rodzicami, którzy woleliby gimnazjalistów widzieć nad podręcznikiem. O fałszerzach nie wiadomo kim są, ilu ich jest i gdzie się gnieżdżą. Ale kiedy wyrolowani mają do wyboru odnaleźć sprawców albo pogodzić się ze stratą podejmują walkę. Takie są skutki malowania parapetów na czerwono i zbierania na siłę punktów do oceny ze sprawowania.

źródło opisu: Wydawnicwto Literatura,

źródło okładki: www.wyd-literatura.com.pl

Attia | 2015-07-16

Szerze mówiąc nie mam za bardzo co powiedzieć, ponieważ tej książki nie przeczytałam. U mnie znalazła się z tego powodu, że jej autor poprowadził (w bibliotece publicznej) dla nas lekcję. Zabierałam się za tą książkę kilka razy, ale ja jej po prostu nie ogarniam. Te dzieci (a raczej młodzież) to jakieś chodzące encyklopedia! Ani razu nie słyszałam żeby ktokolwiek mówił tak jak oni. Większość ich wypowiedzi musiałam czytać po kilka razy, a nawet sprawdzać słowa w internecie. Przeczytałam podajże 2 niecałe rozdziały. Spróbuję ją przeczytać za pół roku. Może mi się uda ;)

HouseOfBooks | 2016-09-20

Trójka znajomych uczęszczających do gimnazjum w Rudzie Śląskiej: Gogel – król hakerów, Master i Sójka – fanatyczna ekolożka zostają przyłapani na rysowaniu znaków na szkolnym parapecie. Zostają zobowiązani do naprawienia szkód. Do zmazania rysunków używają substancji, która okazuje się być żrącym kwasem. Ich sytuacja się pogarsza. Zostają ukarani punktami ujemnymi. Jak uratować sytuację i odzyskać utracone punkty? Większość uczniów w takiej sytuacji próbuje przypodobać się nauczycielom, na przykład wzbogacając szkolny kącik historyczny. Czymś co zbytnio nie nadszarpnęłoby uczniowskiego budżetu… a może czymś co przy odrobinie umiejętności można by sfałszować? Paczka przyjaciół zabiera się do pracy i dopiero tutaj zaczynają się kłopoty.

Zostają oszukani, próbują odebrać to co im się należy. „Ci, którzy wczoraj byli zwierzyną, dziś stają się myśliwymi.” Oczywiście wszystko odbywa się w tajemnicy przed dorosłymi. Wszystko jest tajemnicze i momentami niebezpieczne. Jak skończy się ta...

MAZUROWA | 2016-06-11

Historia przygód trzech nastolatków z Rudy Ślaskiej : Gogla, Mastera i ekolożka Sójki. Chłopcy nie należą do najgrzeczniejszych uczniów. Stwarzają dużo problemów. Już na samym początku pokazują się ze złej strony, dewastując szkołę. Likwidując szkody popadają w kolejne kłopoty.
Gogel to szalona postać. Zasypuje kolegów masą pomysłów. Niestety nie wszystkie ratują ich z opresji, ale przynajmniej dostarczają wiele wrażeń.
Książka ciekawa, trzymam w napięciu do ostatniej chwili. Na pewno jest warta przeczytania.

Eila | 2015-07-22
Przeczytana: 2010 rok

Książka przeczytana kilka lat temu w wolnym czasie. Przyjemna, przygodowa młodzieżówka. Bardzo podobał mi się styl i język autora oraz niebanalni bohaterowie. Dodatkowym plusem jest to, że akcja ,,Fałszerzy...'' dzieje się w Polsce. Polecam, może kiedyś zabiorę się za następne części.

Szary-Pan | 2017-01-15
PozeraczGrzechow | 2016-07-11