Holocaust

The Holocaust in History
83-214-0964-4
historia
Jane Bronte

Autor dokonuje w książce przeglądu najważniejszych prac poświęconych Holocaustowi, jakie ukazały się od czasu procesu Eichmanna. Ostateczne rozwiązanie czyli zagłada narodu żydowskiego-realizacja tego planu w Niemczech, państwach Osi, podbitych przez Niemcy krajach, stosunek do niego rządów i społeczeństw krajów Europy i Ameryki, a także zachowania samych ofiar Holocaustu-społeczności żydowskich i ich przywódców wobec hitlerowskiej polityki antyżydowskiej, ocena tych zachowań w świetle znanych dziś faktów oraz straszliwe efekty Holocaustu-to główne tematy tej książki.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: amazon.com