Granice poznania

Tłumaczenie: Grażyna Gasparska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Borderlands
83-7245-420-5
zjawiska paranormalne
popularnonaukowa
Dae

Czy nauka może wytłumaczyć zjawiska paranormalne? Czy zdarzają się cuda i pojawiają duchy? Czy możliwa jest reinkarnacja? Czym są UFO? Czy poltergeisty istnieją? Czy niezwykłe zwierzęta przetrwały w lasach i jeziorach naszej planety? Każdy z nas choć raz w życiu był świadkiem zdarzenia, którego nie udało się wyjaśnić. Każdy z nas choć raz znalazł się w strefie, gdzie przebiega nieuchwytna...

Czy nauka może wytłumaczyć zjawiska paranormalne?

Czy zdarzają się cuda i pojawiają duchy? Czy możliwa jest reinkarnacja? Czym są UFO? Czy poltergeisty istnieją? Czy niezwykłe zwierzęta przetrwały w lasach i jeziorach naszej planety? Każdy z nas choć raz w życiu był świadkiem zdarzenia, którego nie udało się wyjaśnić. Każdy z nas choć raz znalazł się w strefie, gdzie przebiega nieuchwytna granica oddzielająca znane od Nieznanego.

Mike Dash, wykładowca na uniwersytecie Cambridge, publicysta, pisarz, znany badacz zjawisk psi, przedstawia największe zagadki naszych czasów: tajemnice religijnych wizji, poznania pozazmysłowego, niezidentyfikowanych obiektów latających. Przytacza setki sensacyjnych relacji naocznych świadków z całego świata, zdumiewające zdjęcia, filmy, raporty naukowe i usiłuje odpowiedzieć na intrygujące pytanie: czym są zjawiska paranormalne? Subiektywnym złudzeniem, zbiorową sugestią czy obiektywnym faktem? Mistyfikacją czy rzeczywistością? Na podstawie najnowszych koncepcji psychologów, lekarzy, historyków i etnografów weryfikuje dowody, oddziela zjawiska autentyczne od fałszerstw i tworzy pasjonujące interpretacje, kreśląc skomplikowaną linię wyznaczającą granice ludzkiego poznania.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://allegro.pl/mike-dash-granice-poznania-i1187651246.html

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka w pozytywnym sensie. Przede wszystkim, jak na takie zjawiska - bardzo obiektywne podejście do wszystkich rzeczy. Autor nie pokazuje palcem w co sam wierzy a w co nie. W książce istnieje nawet osobny rozdział który ukazuje oszustwa i oszustów tzw. "zjawisk paranormalnych". Czyta się bardzo lekko i szybko. Książka ma już swoje lata więc wiele rzeczy może być już nieaktualnych. Ale to i tak nie powinno zrazić osób które interesują się tematami "nieznanego".

Irena | 2015-03-26
Na półkach: ROK 2006, Przeczytane