Krab o złotych szczypcach / Tajemnicza gwiazda / Tajemnica "Jednorożca"

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Cykl: Przygody TinTina (tom 9-11)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Tintin: Le Crabe aux pinces d'or / L'étoile mystérieuse / Le secret de la licorne
komiks
komiksy
Lucyfer

"Tom czerwony, w którym znajdują się 3 tomy wydania oryginalnego: Krab o złotych szczypcach, Tajemnicza gwiazda i Tajemnica "Jednorożca". Najsłynniejszy komiks przygodowy w historii świata! Niestrudzony detektyw Tintin i jego pies Miluś podróżują po świecie i rozwiązują najtrudniejsze zagadki kryminalne. Młody dziennikarz i detektyw-amator za każdym razem wplątuje się w skomplikowane...

Najsłynniejszy komiks przygodowy w historii świata!
Młody dziennikarz i detektyw-amator za każdym razem wplątuje się w skomplikowane awantury, które prowadzą go w najdalsze rejony świata. Znów, korzystając z pomocy nieprzewidywalnego kapitana Baryłki, rozwiąże międzynarodową aferę przemytniczą, popłynie na arktyczne wody wraz z ekspedycją naukową poszukującą meteorytu oraz rozwiąże tajemnicę wojennego statku o nazwie "Jednorożec", należącego przed wiekami do walecznego przodka Baryłki.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Jak możecie zauważyć rozpoczynam nowy cykl: recenzje komiksów. Jest to dla mnie wyzwanie, ale mam nadzieje, że jakoś wciągnę się w ten przedziwny "świat obrazków". Ostatnio pojawiła się moja opinia na temat "Zabójcy", dziś czas na "Przygody Tintina, Krab o złotych szczypcach". Jest to moja pierwsza styczność z tym komiksem, ale nie pierwszy i nie drugi z postacią detektywa Tintina. Jako miłośnik bajek animowanych musiałam obejrzeć film, który powstał na podstawie właśnie tych historyjek.

Po raz pierwszy przygody ukazały się 1929 r. jako komiks prasowy w dziecięcym dodatku jednej z belgijskich gazet. Pierwszy kompletny album o jego przygodach opublikowano w roku 1930 był to Tintin w krainie Sowietów. W sumie w latach 1929 – 1986 powstały 24 albumy. O ich niezwykłej popularności świadczą statystyki - każdego roku na całym świecie sprzedaje się ponad 2 miliony egzemplarzy Tintina. Albumy publikowane są w 80 językach!
Zaskakująca jest również sprzedaż owej książki, bo wynosi ona aż...

"Krab o złotych szczypcach" to jeden z najlepszych albumów, więc nic dziwnego że dwa kolejne wypadają na jego tle znacznie słabiej. Na szczęście w następnym zbiorczym tomie poziom znów wzrasta.

Jeż | 2015-10-30
Malinka | 2015-03-12