Okładka książki Pamiętnik nastolatki

Pamiętnik nastolatki

Autor:
Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 1)
wydawnictwo
Rafael Dom Wydawniczy
typ
papier
6,64 (826 ocen i 153 opinie)

Opis książki

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów. Jacek czy Bartosza Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy. Normalna szkoła czy wstrętna buda. Dom... wariatów czy kochany domek.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
klaudiabla2 | 2011-08-05
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka opowiada o roku szkolnym pewnej nastolatki- Natalii. Głównym atutem tej lektury jest jej prawdziwość i życiowość. Znajdziemy tu więc pierwsze miłości, rozterki, zdrady, kłopoty z nową szkołą, ocenami, czy rodzicami. Każda nastolatka znajdzie w niej cząstkę siebie.
Polubiłam wszystkich bohaterów oprócz przyjaciółki Natki- Oli i Bartosza. Koleżanka głównej postaci była po prostu straszna. Nienawidzę tak bardzo dwulicowych ludzi. Z zrozpaczonej, szukającej pocieszenia w kilka chwil potrafiła zmienić się w wesołą, szczebiocącą u boku chłopaka dziewczynę. Na uwagę zasługuje za to brat i siostra Natalii- Zuza i Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.
Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów bardzo n...

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Główna bohaterka od samego początku działała mi na nerwy. Książka była dla mnie istną męczarnią i z wielkim trudem dotarłam do końca.

Querida | 2010-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Muszę powiedzieć, że zupełnie mi się nie podobała. Czytając ją, odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka ma lat nie naście, tylko kilkadziesiąt. Nie polecam.

Bujaczek | 2012-05-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka. Życi...

| 2011-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Główną bohaterką książki napisanej przez Beatę Andrzejczuk jest Natalia - uczennica gimnazjum, córka swoich rodziców, a także lojalna powierniczka swoich przyjaciół. Czytelnicy mają okazję poznać ją jako niezwykle inteligentną i szanujących bliźnich osobę, która prócz zalet posiada także i wady, do których - z całą pewnością - możemy zaliczyć powściągliwość. Dziewczyna ma milion pomysłów na minutę i równie dużo problemów związanych z okresem dorastania.

"Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!"*

Powyższy fragment przedstawia tylko niektóre z nich. Być może dla osób starszych tego typu dylematy wydają...

Claudia | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książkę dostałam jako prezent. Bardzo wciągająca książka i napisana w przyjemny sposób. Myślę, że wiele z nas przeżywa podobne problem jak Natka, dlatego łatwo jest się utożsamić z bohaterką. Dużym plusem książki jest sposób w jaki została napisana, czyli jak prawdziwy pamiętnik. Dzięki temu łatwo się ją czyta i z chęcią sięga po następne części. Szczerze to za niedługo już kupuje 2 część :)

Coffie | 2011-03-29
Przeczytana: 25 marca 2011

Ostatnio miałam okazję przeczytać pierwszą część książki "Pamiętnik nastolatki", z czego, szczerze mówiąc, bardzo się ucieszyłam.

Widząc książkę na jednej z klikudziesięciu półek w bibliotece, przywołałam sobie w myśli wszystkie recenzje i opinie o tej książce, jakie dotąd czytałam. Jako że były same pozytywne, wzięłam książkę bez wahania.

Książka ta opowiada nam o przeciętnej nastolatce, która ma wiele problemów - miłosne rozterki idą na przemian z problemami rodzinnymi. Którego chłopaka wybrać i który jest bliżej ideału? To pytanie, które nurtuje główną bohaterkę, Natalię. W swoim pamiętniku opisuje wszystko, co zdarzyło się danego dnia. Jesteśmy z nią od dnia 19 września do 21 czerwca, więc możemy spokojnie wczuć się w jej rolę, nie obawiając się, że szybko będziemy musieli wrócić do rzeczywistości.

Szczerze powiedziawszy ksiażka na poczatku nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, pomijając wypowiedź z trumną, na co sama bym ososbiście nie wpadła. Dopiero później akcja zaczęła si...

Atyde | 2014-05-02

Miło się czytało tę książkę. Nie porusza ona zbyt ciężkich tematów, jest lekka i łatwo się ją czyta. Jednak mam pewne zastrzeżenia co do głównej bohaterki, która moim zdaniem jest niedojrzała, czasami lekkomyślna i strasznie naiwna. Jak na razie nie zapowiada się na to, żebym sięgnęła po kolejną część.

Majaaxo | 2014-06-19

Pierwszy raz poleciła mi ją przyjaciółka. Tak bardzo chwaliła tą książkę, że aż stwierdziłam że mi się nie spodoba. Sama nie wiem czemu. Gdy skończyłam w 1 popadłam w taką paranoję czytelniczą, stałam się maniaczką! Od razu przeczytałam całe 8 dostępnych części, aktualnie czekam na 9 część. Autorka niesamowicie pisze o nastoletnich miłościach, przyjaźniach, kłótniach w rodzinie. Po przeczytaniu tej serii książek zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na świat. Serdecznie dziękuję aitorce za napisanie tej książki! <3

Książkomaniaczka | 2014-03-11

Tę książkę czytam już po raz drugi. Wypożyczyłam z biblioteki 4 część tej serii, więc postanowiłam odświeżyć sobie tę pozycję.

Nie jest to wybitna powieść. Ot, przyjemna i zabawna historia o nastolatce szukającej własnego ja, przeżywająca zakochanie, kłótnie z rodzicami.

Nic rewelacyjnego, ale miło się czytało (może to ze względu, że bardzo lubię czytać książki w formie pamiętnika) :)

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica