Pamiętnik nastolatki

Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 1)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
6,75 (1013 ocen i 186 opinii)

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów. Jacek czy Bartosza Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy. Normalna szkoła czy wstrętna buda. Dom... wariatów czy kochany domek.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Zwykły człowiek
  • Nie ma nieba
  • Czarny świt
  • Podziemny labirynt
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Widok z nieba
  • Szturmując niebo
  • Oddam ci słońce
  • Pół świata
  • Inna dusza
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

6,9 (10 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8 (37 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
My_books | 2015-01-06
Na półkach: Styczeń 2015, Przeczytane, ***6

Hmm... No taka luźna książeczka, ciepła opowieść, niezobowiązujący pamiętnik. Szybko się czyta, wręcz pochłania całe strony... Można też wydobyć z niej kilka cennych myśli ;)
Polecam młodzieży :) A sama na pewno sięgnę po kolejne części.

kamyk576 | 2014-11-07

Liczba tron : 279
Myślałam,że będzie nudna, dlatego też Pamiętnik długo czekał na swoją kolej w bibliotece:)
Ale okazała się bardzo fajna:) Opowiada o problemie nastolatek, rozterek, pierwszych miłościach.
Jak najbardziej polecam i zabieram się za II tom ;)

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Główna bohaterka od samego początku działała mi na nerwy. Książka była dla mnie istną męczarnią i z wielkim trudem dotarłam do końca.

klaudiabla2 | 2011-08-05
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka opowiada o roku szkolnym pewnej nastolatki- Natalii. Głównym atutem tej lektury jest jej prawdziwość i życiowość. Znajdziemy tu więc pierwsze miłości, rozterki, zdrady, kłopoty z nową szkołą, ocenami, czy rodzicami. Każda nastolatka znajdzie w niej cząstkę siebie.
Polubiłam wszystkich bohaterów oprócz przyjaciółki Natki- Oli i Bartosza. Koleżanka głównej postaci była po prostu straszna. Nienawidzę tak bardzo dwulicowych ludzi. Z zrozpaczonej, szukającej pocieszenia w kilka chwil potrafiła zmienić się w wesołą, szczebiocącą u boku chłopaka dziewczynę. Na uwagę zasługuje za to brat i siostra Natalii- Zuza i Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.
Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów...

Querida | 2010-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Muszę powiedzieć, że zupełnie mi się nie podobała. Czytając ją, odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka ma lat nie naście, tylko kilkadziesiąt. Nie polecam.

Bujaczek | 2012-05-13
Przeczytana: 08 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka....

| 2011-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Główną bohaterką książki napisanej przez Beatę Andrzejczuk jest Natalia - uczennica gimnazjum, córka swoich rodziców, a także lojalna powierniczka swoich przyjaciół. Czytelnicy mają okazję poznać ją jako niezwykle inteligentną i szanujących bliźnich osobę, która prócz zalet posiada także i wady, do których - z całą pewnością - możemy zaliczyć powściągliwość. Dziewczyna ma milion pomysłów na minutę i równie dużo problemów związanych z okresem dorastania.

"Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!"*

Powyższy fragment przedstawia tylko niektóre z nich. Być może dla osób starszych tego typu dylematy...

Claudia | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książkę dostałam jako prezent. Bardzo wciągająca książka i napisana w przyjemny sposób. Myślę, że wiele z nas przeżywa podobne problem jak Natka, dlatego łatwo jest się utożsamić z bohaterką. Dużym plusem książki jest sposób w jaki została napisana, czyli jak prawdziwy pamiętnik. Dzięki temu łatwo się ją czyta i z chęcią sięga po następne części. Szczerze to za niedługo już kupuje 2 część :)

Książkomaniaczka | 2014-03-11

Tę książkę czytam już po raz drugi. Wypożyczyłam z biblioteki 4 część tej serii, więc postanowiłam odświeżyć sobie tę pozycję.

Nie jest to wybitna powieść. Ot, przyjemna i zabawna historia o nastolatce szukającej własnego ja, przeżywająca zakochanie, kłótnie z rodzicami.

Nic rewelacyjnego, ale miło się czytało (może to ze względu, że bardzo lubię czytać książki w formie pamiętnika) :)

| 2015-03-27

Oj chyba trzeba odświeżyć pamięć ;) Ale bardzo szybko się czyta, na jeden wieczór.