Pamiętnik nastolatki

Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 1)
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów. Jacek czy Bartosza Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy. Normalna szkoła czy wstrętna buda. Dom... wariatów czy kochany domek.

Opinie czytelników (1978)
| 2015-01-06
Na półkach: Przeczytane, ***6, Styczeń 2015

Hmm... No taka luźna książeczka, ciepła opowieść, niezobowiązujący pamiętnik. Szybko się czyta, wręcz pochłania całe strony... Można też wydobyć z niej kilka cennych myśli ;)
Polecam młodzieży :) A sama na pewno sięgnę po kolejne części.

kamyk576 | 2014-11-07

Liczba tron : 279
Myślałam,że będzie nudna, dlatego też Pamiętnik długo czekał na swoją kolej w bibliotece:)
Ale okazała się bardzo fajna:) Opowiada o problemie nastolatek, rozterek, pierwszych miłościach.
Jak najbardziej polecam i zabieram się za II tom ;)

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Główna bohaterka od samego początku działała mi na nerwy. Książka była dla mnie istną męczarnią i z wielkim trudem dotarłam do końca.

Afu | 2017-02-08
Na półkach: Przeczytane, 52/2017

Pozytywnie mnie zaskoczyła ta książka. Nie spodziewałam się po niej wiele, a okazała się lekka i bardzo przyjemna w obiorze. Główna bohaterka - Natalia - w pewnym momencie gubi się w życiu, nie wie, w którą stronę iść. Całe szczęście przy swoim boku ma ludzi, którym na niej zależy i którzy w razie czego nie zawahają się jej pomóc...
Natka faktycznie kiedy niekiedy może się wydać "nad wiek dojrzała", jej przemyślenia są utrzymanie w nieco moralizatorskim tonie, jednak szczerze powiedziawszy wcale mi to nie przeszkadzało. Miło było spotkać się w książce z bohaterką, która nie rzuca mięsem na prawo i lewo, za to jest romantyczką i często chodzi z głową w chmurach.
Tytuł i okładka mogą zniechęcić, jednak mimo to warto sięgnąć po tę książkę. Jest nietypowa i bardzo sympatyczna, poza tym można z niej wiele wyciągnąć.

klaudiabla2 | 2011-08-05
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka opowiada o roku szkolnym pewnej nastolatki- Natalii. Głównym atutem tej lektury jest jej prawdziwość i życiowość. Znajdziemy tu więc pierwsze miłości, rozterki, zdrady, kłopoty z nową szkołą, ocenami, czy rodzicami. Każda nastolatka znajdzie w niej cząstkę siebie.
Polubiłam wszystkich bohaterów oprócz przyjaciółki Natki- Oli i Bartosza. Koleżanka głównej postaci była po prostu straszna. Nienawidzę tak bardzo dwulicowych ludzi. Z zrozpaczonej, szukającej pocieszenia w kilka chwil potrafiła zmienić się w wesołą, szczebiocącą u boku chłopaka dziewczynę. Na uwagę zasługuje za to brat i siostra Natalii- Zuza i Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.
Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów...

Querida | 2010-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Muszę powiedzieć, że zupełnie mi się nie podobała. Czytając ją, odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka ma lat nie naście, tylko kilkadziesiąt. Nie polecam.

Irena | 2012-05-13
Przeczytana: 08 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka....

Atyde | 2014-05-02

Miło się czytało tę książkę. Nie porusza ona zbyt ciężkich tematów, jest lekka i łatwo się ją czyta. Jednak mam pewne zastrzeżenia co do głównej bohaterki, która moim zdaniem jest niedojrzała, czasami lekkomyślna i strasznie naiwna. Jak na razie nie zapowiada się na to, żebym sięgnęła po kolejną część.

andzia3110 | 2015-10-23

Co tu dużo pisać.. Z pewnością książka ta, jak i cała seria nie jest arcydziełem, ale bardzo ją lubię i mam do niej ogromny sentyment. Dorastałam wraz z główną bohaterką - Natalią. Nawet teraz lubię wrócić do którejś z części, otworzyć na losowej stronie i poczytać. ;) Pomimo kilku niedociągnięć polecam każdej nastolatce. :)

Książkomaniaczka | 2014-03-11

Tę książkę czytam już po raz drugi. Wypożyczyłam z biblioteki 4 część tej serii, więc postanowiłam odświeżyć sobie tę pozycję.

Nie jest to wybitna powieść. Ot, przyjemna i zabawna historia o nastolatce szukającej własnego ja, przeżywająca zakochanie, kłótnie z rodzicami.

Nic rewelacyjnego, ale miło się czytało (może to ze względu, że bardzo lubię czytać książki w formie pamiętnika) :)

zobacz kolejne z 1968