Pamiętnik nastolatki

Autor:
Cykl: Pamiętnik nastolatki (tom 1)
wydawnictwo
Dom Wydawniczy Rafael
typ
papier
6,68 (928 ocen i 175 opinii)

Opis książki

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów. Jacek czy Bartosza Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy. Normalna szkoła czy wstrętna buda. Dom... wariatów czy kochany domek.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
My_books | 2015-01-06
Na półkach: Styczeń 2015, Przeczytane, ***6

Hmm... No taka luźna książeczka, ciepła opowieść, niezobowiązujący pamiętnik. Szybko się czyta, wręcz pochłania całe strony... Można też wydobyć z niej kilka cennych myśli ;)
Polecam młodzieży :) A sama na pewno sięgnę po kolejne części.

kamyk576 | 2014-11-07

Liczba tron : 279
Myślałam,że będzie nudna, dlatego też Pamiętnik długo czekał na swoją kolej w bibliotece:)
Ale okazała się bardzo fajna:) Opowiada o problemie nastolatek, rozterek, pierwszych miłościach.
Jak najbardziej polecam i zabieram się za II tom ;)

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Główna bohaterka od samego początku działała mi na nerwy. Książka była dla mnie istną męczarnią i z wielkim trudem dotarłam do końca.

klaudiabla2 | 2011-08-05
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka opowiada o roku szkolnym pewnej nastolatki- Natalii. Głównym atutem tej lektury jest jej prawdziwość i życiowość. Znajdziemy tu więc pierwsze miłości, rozterki, zdrady, kłopoty z nową szkołą, ocenami, czy rodzicami. Każda nastolatka znajdzie w niej cząstkę siebie.
Polubiłam wszystkich bohaterów oprócz przyjaciółki Natki- Oli i Bartosza. Koleżanka głównej postaci była po prostu straszna. Nienawidzę tak bardzo dwulicowych ludzi. Z zrozpaczonej, szukającej pocieszenia w kilka chwil potrafiła zmienić się w wesołą, szczebiocącą u boku chłopaka dziewczynę. Na uwagę zasługuje za to brat i siostra Natalii- Zuza i Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.
Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów...

Querida | 2010-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Muszę powiedzieć, że zupełnie mi się nie podobała. Czytając ją, odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka ma lat nie naście, tylko kilkadziesiąt. Nie polecam.

Bujaczek | 2012-05-13
Na półkach: Lubuję <3, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka....

| 2011-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Główną bohaterką książki napisanej przez Beatę Andrzejczuk jest Natalia - uczennica gimnazjum, córka swoich rodziców, a także lojalna powierniczka swoich przyjaciół. Czytelnicy mają okazję poznać ją jako niezwykle inteligentną i szanujących bliźnich osobę, która prócz zalet posiada także i wady, do których - z całą pewnością - możemy zaliczyć powściągliwość. Dziewczyna ma milion pomysłów na minutę i równie dużo problemów związanych z okresem dorastania.

"Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!"*

Powyższy fragment przedstawia tylko niektóre z nich. Być może dla osób starszych tego typu dylematy...

Claudia | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książkę dostałam jako prezent. Bardzo wciągająca książka i napisana w przyjemny sposób. Myślę, że wiele z nas przeżywa podobne problem jak Natka, dlatego łatwo jest się utożsamić z bohaterką. Dużym plusem książki jest sposób w jaki została napisana, czyli jak prawdziwy pamiętnik. Dzięki temu łatwo się ją czyta i z chęcią sięga po następne części. Szczerze to za niedługo już kupuje 2 część :)

Coffie | 2011-03-29
Przeczytana: 25 marca 2011

Ostatnio miałam okazję przeczytać pierwszą część książki "Pamiętnik nastolatki", z czego, szczerze mówiąc, bardzo się ucieszyłam.

Widząc książkę na jednej z klikudziesięciu półek w bibliotece, przywołałam sobie w myśli wszystkie recenzje i opinie o tej książce, jakie dotąd czytałam. Jako że były same pozytywne, wzięłam książkę bez wahania.

Książka ta opowiada nam o przeciętnej nastolatce, która ma wiele problemów - miłosne rozterki idą na przemian z problemami rodzinnymi. Którego chłopaka wybrać i który jest bliżej ideału? To pytanie, które nurtuje główną bohaterkę, Natalię. W swoim pamiętniku opisuje wszystko, co zdarzyło się danego dnia. Jesteśmy z nią od dnia 19 września do 21 czerwca, więc możemy spokojnie wczuć się w jej rolę, nie obawiając się, że szybko będziemy musieli wrócić do rzeczywistości.

Szczerze powiedziawszy ksiażka na poczatku nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, pomijając wypowiedź z trumną, na co sama bym ososbiście nie wpadła. Dopiero później akcja...

Atyde | 2014-05-02

Miło się czytało tę książkę. Nie porusza ona zbyt ciężkich tematów, jest lekka i łatwo się ją czyta. Jednak mam pewne zastrzeżenia co do głównej bohaterki, która moim zdaniem jest niedojrzała, czasami lekkomyślna i strasznie naiwna. Jak na razie nie zapowiada się na to, żebym sięgnęła po kolejną część.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku