Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Rafael Dom Wydawniczy
typ
papier
6.59 (698 ocen i 134 opinie)

Opis książki

Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów. Jacek czy Bartosza Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie. Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy. Normalna szkoła czy wstrętna buda. Dom... wariatów czy kochany domek.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
klaudiabla2 | 2011-08-05
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka opowiada o roku szkolnym pewnej nastolatki- Natalii. Głównym atutem tej lektury jest jej prawdziwość i życiowość. Znajdziemy tu więc pierwsze miłości, rozterki, zdrady, kłopoty z nową szkołą, ocenami, czy rodzicami. Każda nastolatka znajdzie w niej cząstkę siebie.
Polubiłam wszystkich bohaterów oprócz przyjaciółki Natki- Oli i Bartosza. Koleżanka głównej postaci była po prostu straszna. Nienawidzę tak bardzo dwulicowych ludzi. Z zrozpaczonej, szukającej pocieszenia w kilka chwil potrafiła zmienić się w wesołą, szczebiocącą u boku chłopaka dziewczynę. Na uwagę zasługuje za to brat i siostra Natalii- Zuza i Bazyl. Wszyscy jak to rodzeństwo kłócili się o wszystko, jednak w pewnych momentach potrafili się zgrać i pomagać sobie, a nawet działać razem.
Do gustu przypadła mi też forma książki jaką jest pamiętnik. Czułam się jakbym naprawdę czytała prowadzony przez bohaterkę dziennik, co ułatwiło mi mnóstwo rysunków. Podobne można spotkać na ostatnich stronach moich zeszytów bardzo n...

konto_usuniete | 2011-01-23
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Główną bohaterką książki napisanej przez Beatę Andrzejczuk jest Natalia - uczennica gimnazjum, córka swoich rodziców, a także lojalna powierniczka swoich przyjaciół. Czytelnicy mają okazję poznać ją jako niezwykle inteligentną i szanujących bliźnich osobę, która prócz zalet posiada także i wady, do których - z całą pewnością - możemy zaliczyć powściągliwość. Dziewczyna ma milion pomysłów na minutę i równie dużo problemów związanych z okresem dorastania.

"Nie wiem, czy jestem normalna... Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom...wariatów czy kochany domek? Czy tylko mnie się takie rzeczy przytrafiają? A Ty nie masz czasem podobnych kłopotów? Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie. Nikt nas przecież lepiej nie zrozumie, niż my siebie nawzajem!!"*

Powyższy fragment przedstawia tylko niektóre z nich. Być może dla osób starszych tego typu dylematy wydają...

Bujaczek | 2012-05-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 maja 2012

„- Nie chcę być staroświecka - zaoponowała- ale też nie chcę pędzić na oślep do przodu, po trupach do celu. Nie mam zamiaru robić pewnych rzeczy tylko dlatego, że inni je robią. No i pragnę prawdziwej miłości.”*

Każdy z nas kiedyś miał naście lat. Wtedy to świat był dla nas inny niż teraz. Mieliśmy swoje problemy: a to nikt nas nie rozumiał, nauczyciele się zwieli na nas, rodzice wymagają za dużo. Zakochiwaliśmy się na zabój, każdy nowy związek był jedyny i ostatni, a gdy się rozpadał... Sami wiecie jak to było. A gdzieś pośród tego wyczuwaliśmy i widzieliśmy problemy dorosłych, wbrew pozorom rozumieliśmy więcej niż podejrzewali.

Natalia, autorka tytułowych Pamiętników, gimnazjalistka. Posiada rodzeństwa sztuk dwie (siostrę i brata)oraz komplet rodziców. Jest lojalną przyjaciółką, inteligentną i sprytną dziewczyną. Natka jak każdy ma zalety i wady. Szanuje ludzi i wbrew własnym przekonaniom kosa swoją rodzinę. Poprzez pamiętnik pokazuje nam życie codzienne zwykłego nastolatka. Życi...

Querida | 2010-10-02
Przeczytana: 2010 rok

Muszę powiedzieć, że zupełnie mi się nie podobała. Czytając ją, odnosiłam wrażenie, że główna bohaterka ma lat nie naście, tylko kilkadziesiąt. Nie polecam.

Coffie | 2011-03-29
Przeczytana: 25 marca 2011

Ostatnio miałam okazję przeczytać pierwszą część książki "Pamiętnik nastolatki", z czego, szczerze mówiąc, bardzo się ucieszyłam.

Widząc książkę na jednej z klikudziesięciu półek w bibliotece, przywołałam sobie w myśli wszystkie recenzje i opinie o tej książce, jakie dotąd czytałam. Jako że były same pozytywne, wzięłam książkę bez wahania.

Książka ta opowiada nam o przeciętnej nastolatce, która ma wiele problemów - miłosne rozterki idą na przemian z problemami rodzinnymi. Którego chłopaka wybrać i który jest bliżej ideału? To pytanie, które nurtuje główną bohaterkę, Natalię. W swoim pamiętniku opisuje wszystko, co zdarzyło się danego dnia. Jesteśmy z nią od dnia 19 września do 21 czerwca, więc możemy spokojnie wczuć się w jej rolę, nie obawiając się, że szybko będziemy musieli wrócić do rzeczywistości.

Szczerze powiedziawszy ksiażka na poczatku nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, pomijając wypowiedź z trumną, na co sama bym ososbiście nie wpadła. Dopiero później akcja zaczęła si...

Książkomaniaczka | 2014-03-11

Tę książkę czytam już po raz drugi. Wypożyczyłam z biblioteki 4 część tej serii, więc postanowiłam odświeżyć sobie tę pozycję.

Nie jest to wybitna powieść. Ot, przyjemna i zabawna historia o nastolatce szukającej własnego ja, przeżywająca zakochanie, kłótnie z rodzicami.

Nic rewelacyjnego, ale miło się czytało (może to ze względu, że bardzo lubię czytać książki w formie pamiętnika) :)

Mruczus99 | 2011-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2011

Dostałam tą książkę i na początku myślałam, że to nietrafiony prezent, bo nie lubię książek pisanych w stylu "dzisiaj zgubiłam błyszczyk, och, nie ma większego nieszczęścia". Zaczęłam jednak czytać i okazała się fajna. Polecam!

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Główna bohaterka od samego początku działała mi na nerwy. Książka była dla mnie istną męczarnią i z wielkim trudem dotarłam do końca.

airy-fairy | 2013-12-21

Bardzo wciągająca książka i napisana w przyjemny sposób.
Myślę, że wiele z nas przeżywa podobne problem jak Natka, dlatego łatwo jest się utożsamić z bohaterką. Dużym plusem książki jest sposób w jaki została napisana, czyli jak prawdziwy pamiętnik. Dzięki temu łatwo się ją czyta i z chęcią sięga po następne części:)

Marta | 2014-04-02

Przeczytana drugi raz z nudy. Idealna dla nastolatek, które lubią romansidła.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto