Black Factor

Tłumaczenie: Anna Borzecka-Selwyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Debiutów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: e media
978-83-89401-28-1
rasizm, ksenofobia
takisobiejac

Inspiracją do napisania niniejszej powieści były, niejednokrotnie wstrząsające, a zarazem trudne do uwierzenia, historie opowiedziane przez obcokrajowców mieszkających w Polsce.
Zamiarem twórczym autora było pokazanie polskiej rzeczywistości z perspektywy "obcego", który na codzień spotyka się z tradycją, kulturą i sposobem myślenia przeciętnego Polaka.

źródło opisu: okładka książki

takisobiejac | 2011-02-09
Na półkach: Afryka, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok

Książka nie dla każdego. Osoby, które naiwnie uważają, że Polska to ostoja tolerancji mogą przeżyć poważny szok.
Niestety historia z Maxwellem Itoyą (Nigeryjczykiem zamordowanym przez warszawskich policjantów w 2010r.) pokazuje, że Iyke Nnaka nie wziął pomysłu na książkę znikąd.

darolski | 2012-08-12

książka po prostu beznadziejna. słaba literacko, a co do realiów - otóż słabo trzyma się polskich realiów, przerysowanie leci w stronę przekłamania. i szczytny cel ukazania polskiego rasizmu niestety nie pomógł. bo pisać to jeszcze trzeba umieć.

Marek | 2014-02-22
Przeczytana: 10 kwietnia 2011