Jestem z kontrwywiadu

Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
Povest' ob ugolovnom rozyske
83-11-06948-4
piotrex

Z okładki: Jesień 1920. Na Krym, pozostający jeszcze w rękach "białych", przedziera się zakamuflowany agent kontrwywiadu radzieckiego. W ten sensacyjny wątek, obfitujący w zaskakujące zwroty akcji i zagadkowe wydarzenia, autorzy wpisali wiele głębszych refleksji, co znakomicie wzbogaca lekturę tej powieści. Rozrzucone w tekście rozważania o granicach władzy, o postawach moralnych, o zakresie...

Z okładki:
Jesień 1920. Na Krym, pozostający jeszcze w rękach "białych", przedziera się zakamuflowany agent kontrwywiadu radzieckiego. W ten sensacyjny wątek, obfitujący w zaskakujące zwroty akcji i zagadkowe wydarzenia, autorzy wpisali wiele głębszych refleksji, co znakomicie wzbogaca lekturę tej powieści. Rozrzucone w tekście rozważania o granicach władzy, o postawach moralnych, o zakresie demokracji czy konieczności użycia przemocy - nic nie straciły na swej aktualności, chociaż od opisywanych w książce zdarzeń minęło ponad pół wieku.

36maro | 2011-07-07
książek: 2007