Korzystaj z dnia

Wydawnictwo: Czytelnik
Seize the day
Agka

Inne wydania

Powieść psychologiczna, przedstawiająca jeden dzień z życia współczesnego Amerykanina na tle scenerii wielkiego miasta.

gosii | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

To właśnie było dla niego typowe. Po zastanawianiu się, wahaniach i rozważaniach, nieuchronnie wybierał tę drogę, którą przedtem nieskończoną ilość razy odrzucał. Dziesiątki powziętych w ten sposób decyzji wytyczyły historię jego życia. Doszedł do wniosku, że popełniłby szalony błąd jadąc do Hollywood, więc pojechał. Postanowił nie żenić się ze swoją zoną, ale się ożenił. Zdecydował, że nie zainwestuje pieniędzy wspólnie z Tamkinem i dał mu swój czek. (s. 31)

"O Boże - modlił się Wilhelm - wybaw mnie z kłopotów i zmartwień. uwolnij mnie od moich myśli i pozwól mi uczynić z siebie kogoś lepszego. Bardzo żałuję, że tyle zmarnowałem czasu. Wybaw mnie z tej pułapki i daj mi zacząć inne życie. Bo jestem zupełnie wykończony. Zlituj się nade mną". (s. 35)

"Żegnaj, młodości! Ach, żegnajcie te cudowne, szalone, zmarnowane dni! Jakimże bałwanem byłem - nie, dotąd jestem". (s. 40)

"Ach, jak oni kochają pieniądze - myślał Wilhelm. - Wielbią pieniądze! Święte pieniądze! Śliczne pieniądze!...

książek: 2063
AnnaSikorska | 2015-11-26

Autor ma specyficzny styl, do którego trzeba przywyknąć, aby dostrzec piękno, niezwykłość opowiadanych historii

rotten | 2011-05-26
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Przeciętne, lekkie i całkiem przyjemne. O tym, że jak nie masz kasy, to możesz trzasnąć drzwiami i pos****dalać. ;)

Nast | 2013-05-07
Przeczytana: 16 lutego 2008

Niedołężny życiowo facet traci resztę majątku na giełdzie. Wciągnęło, ale drugi raz po tę książkę nie sięgnę.

misia | 2016-08-04

przeczytana powtornie po latach, nadal bardzo ulubiona :)

| 2014-11-21

Bardzo dobre zakończenie.