Mordercy przyszli nocą

Wydawnictwo: Małopolska Oficyna Prasowa
83-00-03261-4
Sandra

"...Ubrał pantofle, na ramiona narzucił szlafrok i poczłapał do drzwi. Gdy znalazł się w przedpokoju przekręcił kontakt. Za plecami usłyszał podejrzane szmery. Szybko odwrócił głowę. Zdążył tylko zobaczyć dwie męskie sylwetki i zaraz potem poczuł na głowie mocne uderzenie metalową rurą. Skulił się, próbował rozpaczliwie zasłonić się przed drugim ciosem. Nie zdążył. Wszystko zawirowało nagle przed oczyma, jak szalona zakołysała się pod nim ziemia, a potem było już tylko zapadanie w nicość..."

źródło opisu: z tyłu książki.

źródło okładki: http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/32/12/11/1332121105

Nie jestem fanką takiego typu książek lecz przeczytałam ją tylko dlatego, że jakimś cudem znalazła się u mnie na półce.

"Mordercy przyszli nocą" to opowieść o rodzinie Nowosławskich, którzy mają syna Andrzeja.

Andrzej miał być ich ogromnym szczęściem lecz było na odwrót. Zawsze sprawiał im problemy. Pewnego dnia okrada swoich rodziców. Trafia do więzienia.
Po śmierci Zofii Nowosławskiej jej mąż żyję sam ponieważ Andrzej zawsze znikał na kilka dni. Choć miał na utrzymaniu żonę i dwójkę dzieci nie pracował i pił.
A. po jakimś czasię poznaję niejaką Annę, która jest kelnerką. Jest dla niej czuł i sympatyczny, ale to tylko pozory. Anna i Andrzej biorą ślub. Po tym wydarzeniu Andrzej okrada swoją żonę.

Wdaję się w romans z Alicją, mężatką. Ją w końcu też okrada. Poznaję przestępców, i razem planują okraść ojca Andrzeja.

Prawdziwa historia, która bardzo mnie zainteresowała jak i mną wstrząsnęła. Ta opowieść ukazuję nam, że nawet własnej rodzinie nie można zaufać.
Andrzej jest dla...

Tavinator Chien | 2014-06-21

Znalazłem u siebie w biblioteczce.
Książka obrazująca jak sądzę, życie w Polsce przed kilkudziestu laty. Ale z tej ciemnej, przestępczej strony.
Fakt, że historia ta wydarzyła się naprawdę, wywołuje emocje.

KzK | 2015-05-11
asia555singh | 2012-10-09