Pimperle

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-02929-5
warszawa, praga
Camillos

W nowym tomie prozy Jerzy Górzański powraca do spraw, postaci i krajobrazów, które pojawiły się już na kartach wydanych przed kilkoma laty "Wybłaganych prezentów". "Pimperle" jest bowiem kontynuacją tamtej książki - zarówno jeśli chodzi o jej zawartość tematyczna, jak też o sposób opowiadania. Obok impresji z dzieciństwa spędzonego na warszawskiej Pradze, wspomnień o postaciach z literackiego światka czytelnik znajdzie tu również interesujący i dowcipny zapis wędrówki narratora po współczesnej Warszawie - mieście leczącym rany odniesione w procesie ustrojowej transformacji.
Przy czym, jak to u Górzańskiego, Warszawa - i ta dzisiejsza, i tamta z przed lat pięćdziesięciu - oglądana jest z perspektywy jego rozległych lektur, to one wyznaczają tropy, którymi podąża autor tej zabawnej, choć bynajmniej nie błahej, opowieści.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://ksiazka48.pl/pimperle-k-147935.html