Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii

Tłumaczenie: Wojciech Tkaczyński
Wydawnictwo: Galaktyka
Vision Mongers. Making a life and a living in photography
978-83-7579-141-9
poradniki
Vilka

Jeśli ktoś chce zacząć fotografować zawodowo - a nie zapomina jednocześnie o tym, że fotografia jest jego pasją i hobby, które po prostu uwielbia - Poza kadrem jest dla niego lekturą obowiązkową. David duChemin opisuje własne doświadczenia, problemy, jakie musiał pokonać i zasady panujące dzisiaj w jego firmie. Bez upiększeń przedstawia rzeczywistość zawodowego fotografa, jednocześnie dodaje odwagi wszystkim, którzy chcą się związać z profesjonalnym fotografowaniem. W branży opierającej się na łączeniu talentu i sztuki z umiejętnościami czysto biznesowymi nie obowiązują żadne stałe reguły. Każdy ma inne cele. Nawet definicja sukcesu dla każdego jest inna. W związku z tym Poza kadrem nie podaje na tacy gotowych schematów postępowania. Zamiast tego duChemin dzieli się z czytelnikami pomysłami, wiedzą i inspiracją, pozwalającymi pokonywać przeszkody związane z rozpoczęciem działalności fotografa profesjonalisty. DuChemin zajmuje się dosłownie wszystkim. Pomaga radzić sobie z dręczącym pytaniem "Czy jestem na to dość dobry?" z zagadnieniami marketingu, zarządzaniem finansami i prowadzeniem firmy. Zakłada, oczywiście, że robisz dobre zdjęcia i stale doskonalisz swoje umiejętności.

W książce tej są również przedstawione - jako przykłady - losy dziewięciu fotografów, którzy odnieśli niekwestionowany sukces, jak Chase Jarvis, Zack Arias czy Gavin Gough. Choć ich ścieżki były odmienne - wszystkich łączy pasja i chęć do wprowadzania na rynek własnej kreatywności. Podczas lektury Poza kadrem poznasz historie tych fotografów i zobaczysz, co było podstawą ich sukcesu. Dzięki temu będziesz mógł lepiej przygotować się do rozpoczęcia własnej podróży.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,443.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,443.html

Emi | 2015-09-24

Dostałam tą książkę kilka lat temu na urodziny. Dzięki niej uświadomiłam sobie, że fotografia jest tym czym chcę się zajmować, odpowiedziałam sobie na zadane przez autora pytania, stworzyłam plan działania na najbliższe kilka lat - polecam każdemu kto na poważnie chce zająć się fotografią zawodową :)

kamikadze | 2013-01-14

Książka dla kogoś kto poważnie myśli o zawodzie fotografa.

Anarriel | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Książka nie tylko dla zainteresowanych fotografią, ale godna jest polecenia każdemu, kto chce dążyć do życia z własnej twórczości. Wewnątrz znajdują się nie tylko celne spostrzeżenia, rady i przestrogi, ale też piękne zdjęcia oraz historie różnych fotografów, a całość, napisana lekkim piórem, podana jest bardzo przystępnie.