Umysł McKinsey

McKinsey mind
83-88170-69-4
poradniki
stoark

Firma McKinsey & Co. zdobyła sławę na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom przeprowadzania szybkich i wnikliwych analiz problemów biznesowych swoich klientów oraz dostarczaniu rozwiązań, które są zarówno genialne, jak i skuteczne. Z równie dobrym powodzeniem udaje jej się chronić swoje rewolucyjne metody przed wnikliwym wzrokiem konkurencji. Teraz Firma odsłania kurtynę, ujawniając...

Teraz Firma odsłania kurtynę, ujawniając metody, za pomocą których konsultanci McKinsey’a konsekwentnie dokonują „cudów”, oraz pokazując, jak te metody mogą być wykorzystywane w celu uzyskania nadzwyczajnych rezultatów w firmach zatrudniających od dziesięciu do dziesięciu tysięcy pracowników. Przepełniona poradami i ćwiczeniami burzy mózgów mającymi na celu wpojenie nawyków McKinsey’a, książka ta jest doskonałym podręcznikiem, który pomoże zastosować metody Firmy w każdej branży i organizacji.
Niniejsza książka, w bardzo szczegółowy sposób, stara się rozwikłać tajemnice McKinsey’a, analizując je z każdej możliwej strony. To obszerne opracowanie może pomóc akcjonariuszom, dyrektorom, konsultantom i liderom zespołów w znalezieniu sposobów na:

· naśladowanie McKinseyowskiego podejścia do analizy, które jest MECE („wzajemnie wykluczające się, łącznie wyczerpujące”)
· definiowanie problemów biznesowych tak, aby można było poddać je rygorystycznej, opartej na faktach analizie
· wykorzystanie tej samej analizy opartej na faktach – w połączeniu z intuicją – w celu podjęcia strategicznych decyzji
· przeprowadzanie owocnych wywiadów i wyciąganie z nich słusznych wniosków
· analizowanie danych, aby znaleźć odpowiedź na pytanie: „I co z tego wynika?”
· jasne przedstawienie swoich opartych na faktach rozwiązań wszystkim osobom podejmującym decyzje
· zdobycie i zarządzanie wiedzą w jakiejkolwiek organizacji w celu maksymalnego zwiększenia jej wartości

Ponieważ problemy organizacji rzadko kiedy istnieją w próżni, książka ta omawia zarówno te wyżej wymienione, jak i inne metody, pomocne w osiągnięciu praktycznych i rozsądnych rozwiązań. Książka ta sięga prosto do źródła – byłych konsultantów McKinsey’a, zajmujących obecnie kierownicze stanowiska w organizacjach na całym świecie – przekazując spojrzenie na McKinseyowską metodologię rozwiązywania problemów.

źródło opisu: http://www.keliber.com.pl/trade/productview/105/4/

źródło okładki: http://www.keliber.com.pl/imagecatalogue/imageview...»