Teatr t.2

Tłumaczenie: Tadeusz Boy-Żeleński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

4. "Uczone białogłowy"
5. "Chory z urojenia"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Uwielbiam tego autora :) W tej książce zamieszczonych zostało pięć jego komedii, z których dwie pierwsze znałam już wcześniej. Pozostałe trzy również dostarczyły mi mnóstwo radości i rozbawiły mnie do łez. Wiecznie żywe i wciąż aktualne, dzięki temu, że mówią o tym, co siedzi w nas głęboko. O tym jacy są ludzie niezależnie od czasów w których żyją. Przecież w żadnej epoce nie zabrakło skąpców, chorych z urojenia, tych co dążą do wiedzy tylko po to by innym pokazać, jacy to oni nie są kształceni, czy też może takich którzy zawzięcie pozują na kogoś, kim nie są. Łotrów kutych na cztery nogi nie brak również. Chyba właśnie ta ponadczasowość komedii Moliera sprawia, że są tak przyjemną lekturą.
Nieco mnie wymęczyły sceny baletowe, zwłaszcza w Chorym z urojenia, gdyż tam dość mocno zdominowały temat. Podejrzewam, że na scenie wygląda to dobrze, ale na papierze niekoniecznie.

Arek_Szpak | 2016-04-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane