Jeleni park

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Deer Park
83-85236-24-4
DafNe

Jeleni Park - satyra na stosunki panujące w świecie filmowym Hollywood. Akcja powieści - sukcesy i porażki karier aktorskich, intrygi towarzyskie, afery miłosne - toczy się w wypoczynkowej miejscowości, której patronują osoby związane z przemysłem filmowym. Przedstawiony przez pisarza świat pełen jest kłamstwa, obłudy i wyrachowania. Jest to świat, w którym cel i sens istnienia wyznaczają pieniądz, seks i kariera. Uczucie kreuje się tylko na ekranie.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1992

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

nellanna | 2012-10-10
Przeczytana: 08 października 2012

Jest tu w tytule nawiązanie do parku schadzek Ludwika XV, króla Francji, znanego z tego, że miał ponad siedemdziesiąt nieślubnych dzieci i ponad dwieście kochanek... Trochę to ...przesadzona metafora, bo kiedy Mailer pisał swoją powieść, Hollywood jeszcze tak bardzo tego parku nie przypominało.Świat filmu trochę już niedzisiejszy, komisja, ta od Hoovera, która pali mosty i niszczy nieprzystosowanych i wolnych, ale ludzkie stosunki na tym samym poziomie, tylko może mniej blichtru i taniej pozłoty. Po książkach Jackie Colins to prawie jak traktat filozoficzny!!

rysiuek | 2013-01-04
Przeczytana: 01 lipca 2012

Bardzo ciekawie rozrysowane postaci. Bardzo wnikliwa analiza stosunków między nimi, ich charakterów. Dobrze opisuje zachowania, motywy na które niekiedy brakowałoby mi słów. Ciekawa historia. Mądra książka

Nejbs | 2016-06-11
Migdał | 2016-03-10