Etyka absolutna i społeczeństwo otwarte

Wydawnictwo: Arcana
83-86225-20-3
społeczeństwo, etyka,
hunter

Tom esejów stanowi krytyczną analizę niektórych wątków kultury liberalnej z pozycji konserwatywnej i klasycznej filozofii.

Andrzej | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Bardzo dobra książka. Artykuły w niej zawarte napisane są dobrze, przystępnie. Legutko stawia celne pytania, a szukając odpowiedzi nie idzie na skróty. Liberalizm, socjalizm, konserwatyzm, demokracja, tolerancja, pytanie o etykę we współczesnym świecie pluralizmu - tematy poruszane w książce są niezwykle aktualne. Wyjątkowo pożyteczna lektura dla tych, którzy chcieliby trochę lepiej zrozumieć świat współczesny i nie dać się łatwo nabrać na ładnie brzmiące hasła.

TeaRoseGarden | 2013-03-28
Antoni Leśniak | 2012-12-19