Fiora i Papież

Wydawnictwo: BIS
Fiora et la Pape
miłość, uczucia, dwór
Edyta

Trzeci, niewydawany dotąd w Polsce, tom przygód pięknej Fiory, której wcześniejsze losy czytelnicy mogli poznać w książkach „Fiora i Wspaniały” oraz „Fiora i Zuchwały”. Los Fiory jest niezwykły od chwili narodzin. Urodziła się w więzieniu, a kilka dni po narodzinach została osierocona i sama niechybnie zakończyłaby życie, gdyby nie fakt, że świadkiem egzekucji jej rodziców był bogaty florencki kupiec, przejeżdżający wówczas przez Burgundię, który uratował niemowlę i zabrał ze sobą do Florencji. Fiora wyrosła na dziewczynę o niezwykłej urodzie i inteligencji, los jednak nie pozwolił jej się długo cieszyć szczęściem, wciągając ją w wir zdarzeń, które na zawsze odmieniły jej życie. I tym razem Fiora musi się zmierzyć z okrutnym losem. Oczekując na narodziny dziecka, dowiaduje się, że jej mąż został skazany na śmierć. Wkrótce też zostaje uprowadzona do Rzymu, a tam staje się ofiarą machinacji papieża Sykstusa VI i obiektem namiętności kardynała Borgii. Wśród pułapek zastawianych przez wrogów piękna Fiora z odwagą i godnością walczy o powrót do tych, których kocha.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Ana Janik | 2015-11-05
Na półkach: 2015, Przeczytane

Część III. Romans historyczny. wplecione wątki historyczne.
czasy w których było pełno intryg i potajemnych romansów , świat zabobonów i przekupnych ludzi.W serii Benzoni znajdziemy właśnie to wszystko.

Katarzyna | 2016-07-17
Na półkach: Najlepsze, Przeczytane