Cztery żywioły w architekturze

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
architektura, estetyka
sztuka
edymucha

Ta arcyciekawa, napisana lekkim piórem książka, opatrzona przez autora bogactwem własnoręcznych ulistracji, dotyczy nie tylko zagadnień architektonicznych, ale zawiera też informacje z zakresu historii kultury i sztuki, archeologii, filozofii. Prezentuje doświadczenia ludów i narodów cywilizacji europejskiej, a także Środkowego i Dalekiego Wschodu oraz prekolumbijskiej Ameryki Środkowej, w aspekcie relacji z żywiołami: ognia, wody, powietrza i ziemi.

Neira | 2014-09-16
| 2012-08-02