Lato miejskich ludzi

Wydawnictwo: KAW

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

bromba | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Pamiętam, że we wczesnej młodości (siermiężnych lat osiemdziesiątych) ta książka robiła na mnie wrażenie bardzo sprawnie (niemalże erudycyjnie!) napisanej: śmieszyły umowne ilustracje Butenki i autentycznie wzruszała pieczołowitość i troska miastowych o naturę. Wtedy sądziłam, że to książka uniwersalna, która zawsze pozostanie aktualna. Ale lektura z obecnej perspektywy pokazała, jak bardzo (niesłychanie! kto by pomyślał, że aż tak bardzo!) zmieniły się realia życia pary inteligentów z dwójką dorastających dzieci; jednak wiarygodność uczuć do czworonogów i innych stworzeń dużych i małych wciąż chwyta za serce.

tekla | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Nie, wiem, nie wiem. Jedyne, co mi w głowie pozostało, to totalny brak odpowiedzialności za psa, dużego psa - nie wyobrażam sobie, żeby mój pies miał biegać samopas po mieście! Wyjść do pracy i pozwolić, żeby zwierzę było poza domem? Tak mnie to zdenerwowało, że nie doczytałam do końca, może błąd?

Karol | 2014-06-29

Można przeczytać, jak i sobie darować. Raczej wrażliwe dzieci powinny ją omijać, motyw z pierwszym psem rodziny zbyt drastyczny.

Mikita | 2014-08-24
lunela | 2013-08-13