Architektura drewniana

Wydawnictwo: Carta Blanca
albumy
edymucha

Przez całe stulecia podstawowym budulcem w Polsce było drewno. Stopniowo wypierane z miast, na wsiach pozostało głównym materiałem budowlanym aż do wybuchu II wojny światowej. W albumie na ponad 300 pięknych fotografiach zostały zaprezentowane najcenniejsze zabytki budownictwa drewnianego w Polsce: przydrożne krzyże i kapliczki, wystawne dwory, małomiasteczkowe domy, przepiękne...

W albumie na ponad 300 pięknych fotografiach zostały zaprezentowane najcenniejsze zabytki budownictwa drewnianego w Polsce: przydrożne krzyże i kapliczki, wystawne dwory, małomiasteczkowe domy, przepiękne kościoły.

Warto poznać cechy charakterystyczne dla budownictwa poszczególnych regionów, różnorodność konstrukcji, pomysłowość urządzeń technicznych, finezję zdobień oraz urok i prostotę sztuki ludowej.

źródło opisu: www.empik.com

Beniamin Kaczmarek | 2017-01-09