Biała Noga i chłopak z Targówka

Wydawnictwo: Literatura

Są wakacje. W ostatnim momencie na koloniach pojawiają się dwaj niespodziewani uczestnicy: Puchacz (Biała noga z powodu gipsu) i Eugeniusz Wąsik (chłopak z Targówka). Tymczasem wybucha afera. Z pobliskiego ogrodu ktoś kradnie jabłka. Pan Pieczaba (pokrzywdzony ogrodnik) pewnego dnia przyprowadza Wąsika. Twierdzi, że to on ukradł owoce. Na dodatek Wąsik został pożądlony przez pszczoły i...

Tymczasem wybucha afera. Z pobliskiego ogrodu ktoś kradnie jabłka. Pan Pieczaba (pokrzywdzony ogrodnik) pewnego dnia przyprowadza Wąsika. Twierdzi, że to on ukradł owoce. Na dodatek Wąsik został pożądlony przez pszczoły i strasznie boli go brzuch.

Kilka dni później Wąsik znika. Puchacz rozwiewa wątpliwości: twierdzi, że to nie Wąsik jest winny kradzieży. Edek z dwoma chłopakami rusza na poszukiwanie prawdziwego złodzieja.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie