Okładka książki Proces szatana?

Proces szatana?

Autor:
wydawnictwo
Wydawnictwo Łódzkie
literatura faktu
typ
papier
Krzysztof
7,05 (20 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Wstrząsająca historia ze śledztwa i procesu w sprawie Mariusza Trynkiewicza z Piotrkowa, zabójcy czterech chłopców. Opisana przez dziennikarza, uczestniczącego w wizji lokalnej z udziałem podejrzanego, obecnego na sali sądowej, a także w celi śmierci Mariusza Trynkiewicza. Autor przedstawia zapis zbrodni i proces, a także swoje wątpliwości dotyczące przeprowadzonego śledztwa oraz społeczne reakcje. Książka oparta na opiniach biegłych i zeznaniach świadków.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1990

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Rafał | 2011-09-17

Bardzo dobry dokument przedstawiający proces zabójcy.

Kathleen3690 | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

PLUSY:
+ wstrząsająca
+ dobra relacja

Isabelle | 2014-02-18

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku