Okładka książki Proces szatana?

Proces szatana?

Autor:
wydawnictwo
Wydawnictwo Łódzkie
literatura faktu
typ
papier
Krzysztof
7.05 (19 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Wstrząsająca historia ze śledztwa i procesu w sprawie Mariusza Trynkiewicza z Piotrkowa, zabójcy czterech chłopców. Opisana przez dziennikarza, uczestniczącego w wizji lokalnej z udziałem podejrzanego, obecnego na sali sądowej, a także w celi śmierci Mariusza Trynkiewicza. Autor przedstawia zapis zbrodni i proces, a także swoje wątpliwości dotyczące przeprowadzonego śledztwa oraz społeczne reakcje. Książka oparta na opiniach biegłych i zeznaniach świadków.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1990

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Rafał | 2011-09-17

Bardzo dobry dokument przedstawiający proces zabójcy.

Kathleen3690 | 2013-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

PLUSY:
+ wstrząsająca
+ dobra relacja

Isabelle | 2014-02-18

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica