Controlling w zarządzaniu przedsiebiorstwem

Wydawnictwo: Vizja Press&IT
biznes, finanse

Książka podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich zawiera artykuły dotyczące wybranych problemów controllingu w przedsiębiorstwach. Koncentrują się one na zagadnieniach odnoszących się do organizacji controllingu w przedsiębiorstwie, rozwiązań z obszaru controllingu strategicznego i operacyjnego oraz controllingu funkcyjnego, a w szczególności controllingu logistyki, personalnego, controllingu projektów i inwestycji. znaczna część problemów rozpatrywana jest w oparciu o materiały empiryczne zaczerpnięte z przedsiębiorstwa. W drugiej części zawarte są artykuły, w których podjęte zostały problemy zarządzania finansami przedsiębiorstw w ujęciu controllingowym. Wychodząc od strategii zarządzania kapitałem obrotowym kolejno prezentowane są problemy źródeł finansowania przedsiębiorstw, łączenia się firm i sposobów kształtowania cen transferowych między podmiotami powiązanymi kapitałowo.

Piotr | 2014-11-01
Na półkach