Obrazy fotografii. Album metafor fotograficznych

Tłumaczenie: Joanna Czudec
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
Bilder der Photographie : ein Album photographischer Metaphern
9788324208302
fotografia, metafora, obraz,
popularnonaukowa
hunter

Książka gromadzi bogactwo obrazów metaforycznych. Umieszczają one fotografię w kontekście opowieści, historycznych świadectw, anegdot i tekstów teoretycznych. Jest to książka do oglądania i do czytania, traktująca o historii i teorii fotografii za pomocą pojęć i obrazów.

źródło opisu: sklep.biblionetka.pl

książek: 2028
Monika | 2011-08-09
Przeczytana: 20 lipca 2011

"Obrazy fotografii. Album metafor fotograficznych" gromadzi w poglądowych artykułach niezwykle mnogie bogactwo obrazów metaforycznych, ideologii, które wciągu ponad stuletniej historii fotografii zaistniały i kształtowały myśli wielu ludzi. W alfabetycznie ułożonych tekstach dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących samej fotografii i jej historii, ale również poznajemy wybitnych fotografików i metaforyczne znaczenie fotografii, które jej przypisywali, np. fotografia jest językiem uniwersalnym, który jest zrozumiały dla wszystkich, że fotografia w swoisty sposób mumifikuje czy też balsamuje czas...
"Fotografia służy- co dokumentują liczne teksty z początkowego okresu jej historii- archiwizowaniu świata, zapisywaniu go z nieprzekupną dokładnością."
(str.22)
Ta książka otworzyła mi oczy. Otworzyła mi oczy na historię fotografii, na ludzką chęć przypisania fotografii metafor. Do tej pory nigdy nie zastanawiałam się, co fotografia zmieniła w ludziach- wiedziałam, że z początku...

Mikosek17 | 2015-10-18

Jeśli nie jest się pasjonatem fotografii to ciężko wciagnąć się w lekturę. Fakt, iż Bernd Stiegler zebrał naprawdę imponujące kompendium wiedzy na temat teorii dotyczących robienia zdjęć, ale wiele z nich po prostu irytuje w swoim dywagowaniu na absurdalnym poziomie abstrakcji. Nie jestem zwolennikiem sprowadzania fotografii do czysto przyziemnej roli, ale również nie przemawia do mnie filozofowanie ponad miarę. Może to kwestia mojego ograniczenia i głupoty... Oczywiście, żeby nie było kilka rozdziałów z książki "Obrazy fotografii..." uważam za naprawdę interesujące.

yeans-girl | 2016-04-16
Przeczytana: 2015 rok