Chiński nowy wspaniały świat i inne opowieści czasów globalizacji

Okładka książki Chiński nowy wspaniały świat i inne opowieści czasów globalizacji Jeffrey Nathan Wasserstrom
Jeffrey Nathan Wasserstrom Wydawnictwo: Universitas nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
China's Brave New World
Universitas
978-83-242-1298-9
Chiny globalizacja

Chinami zaczęłam się interesować z pobudek czysto zawodowych. Temat okazał się wciągający, szeroki, nieprzewidywalny i po prostu ciekawy. To, co w Chinach jest najbardziej pociągające, i o czym autor mówi w tytułowym eseju, to to, że nie można o tym państwie niczego powiedzieć z całą pewnością. Zawsze coś nas zaskoczy i nigdy nie można być przekonanym co do słuszności swoich tez, choćbyśmy nie wiem, jak dobrymi prorokami Zachodu byli.
Czegokolwiek by nie mówić o amerykańskich naukowcach (Wasserstrom jest historykiem),pisać oni potrafią. Książkę czyta się wspaniale. Nie tylko z powodu jej różnorodności (inne opowieści z czasów globalizacji dotyczą Budapesztu, Sydney, parków rozrywki),ale również dlatego, że Chiński nowy wspaniały świat jest świetną książką-bazą. Mój egzemplarz jest cały pozaklejany indeksującymi karteczkami, bo zaznaczałam nazwiska, daty i wydarzenia, do których chcę w jakiś sposób wrócić i pogłębić swoją wiedzę.

Wszystkim, którzy nie wiedzą, o co chodzi z tymi Chinami, serdecznie polecam.

• Chiny
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Szukam
  • Azja
  • Nippon i okolice
  • Sinologia

Dodaj cytat z książki Chiński nowy wspaniały świat i inne opowieści czasów globalizacji