Świat w cytatach

83-85857-73-7
cytaty, poezja
poezja
Paucia

Książka Świat w cytatach jest dla wszystkich tych, którzy pragną znać opinie innych w kwestiach ważnych dla poznawania i rozumienia człowieka oraz otaczającego go świata. Czytelnik znajdzie tu bowiem zarówno znane przysłowia, sentencje, aforyzmy i "złote myśli", jak i mniej może popularne, acz równie znaczące celne sformułowania, piękne urywki poetyckie, ważkie wypowiedzi twórców literatury,...

Czytelnik znajdzie tu bowiem zarówno znane przysłowia, sentencje, aforyzmy i "złote myśli", jak i mniej może popularne, acz równie znaczące celne sformułowania, piękne urywki poetyckie, ważkie wypowiedzi twórców literatury, filozofów, artystów, polityków, uczonych.
Układ materiału ułatwi i przyspieszy poszukiwanie cytatów na dowolnie wybrany temat. Jednocześnie pomoże pozbyć się niepokoju, iż w pobieżnej lekturze jakieś ważne stwierdzenie pominie bądź przeoczy. Układ ten będzie pomocny tym, którzy pisząc - wypracowania, listy, pamiętniki, przemówienia, polemiki, etc. - chcą mieć pod ręką bazę skrzydlatych myśli, które nie tylko "uskrzydlą" ich tekst, ale niekiedy pozwolą także na odwołanie się do znanych autorytetów. Znajomość cytatów przyda się też w szkolnych (i nie tylko) dysputach.
Taki układ bogatego materiału empirycznego zgodny jest także z ideą cyklu, w skład którego Świat w cytatach wchodzi. W znajdującej się od kilku lat na rynku wydawniczym, cenionej przez Czytelników Literackiej bazie danych, można bowiem znaleźć mnóstwo informacji o literaturze, kulturze i sztuce kolejnych epok.

źródło opisu: http://www.elan.csk.pl/l_baza.html#

źródło okładki: http://www.elan.csk.pl/l_baza.html