Przewodnik po stanach pokusy

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-588-7
religia
Kasia

Pokusa jest naszą codziennością. Jak sobie z nią radzić? Autor opiera się na mądrości słowa Bożego, głównie na 3 rozdziale Księgi Rodzaju, który z wnikliwością ujawnia stany pokusy, którym człowiek podlega, oraz proces kuszenia, w który jest wciągany. W 20 rozważaniach, opartych o tajemnicę grzechu pierworodnego ukazuje, jak nakręca się spirala pokusy. Każde rozważanie zawiera trzy etapy, które otwierają kolejno pytania: Co mówi słowo Boże? Co to oznacza dla życia? oraz pomoc: Do rozeznania na modlitwie. Czytelnik jest tak prowadzony, aby słowo Boże udzielało mu światła w rozeznawaniu działania szatana i w oddzielaniu fałszu od prawdy. Książeczka może być dla każdego pomocnym przewodnikiem w codziennej walce duchowej.

Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanem pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat chce przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia "bez napięć i bez walki" (...).

W Przewodniku po stanach pokusy oprzemy się na mądrości słowa Bożego. Ono najpełniej udziela światła w rozeznawaniu działania szatana i w oddzieleniu fałszu od prawdy. Słowo Boże z ogromną wnikliwością ujawnia nam stany pokus, którym podlegamy, a także proces kuszenia, w który jesteśmy wciągani.
ks. Krzysztof Wons SDS

źródło opisu: www.gloria24.pl

źródło okładki: www.gloria24.pl

Paulina | 2014-12-30
Przeczytana: 10 lutego 2014

Ojciec Wons po raz kolejny w wybitny sposób zestawia Słowo Boże z życiem człowieka. Pokazała mi wiele "stałych" pokus, które pojawiają się każdego dnia i dała możliwość, by im zaradzić. Zrozumienie wielu mechanizmów pomogło mi stać się bardziej odporną i zaradną w momentach trudnych. Polecam każdemu!

Mateusz | 2016-08-09

Ciekawa książeczka.Daje do myślenia.Przypadły mi do gustu rozważania dotyczące upadku Adama i Ewy.Książka zwraca uwagę na procesy zachodzące w człowieku zmagającym się z pokusą.W trakcie czytania nieraz myślałem sobie-też tak mam.Na końcu każdego rozdziału autor stawia pytania.Będę wracał do tej lektury.

barylla | 2015-09-02
Przeczytana: 06 września 2015